Aktualności

Komunikat klubu do kibiców

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź pragnie odnieść się do zachowania kibiców podczas ostatniego meczu z Zawszą Pajęczno.

Za nami zwycięska inauguracja rundy wiosennej, pierwszy krok do naszego wspólnego celu - awansu do III ligi. Mecz z Zawiszą Pajęczno wzbudził duże zainteresowanie kibiców, wejściówki rozeszły się już dwa dni przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Pragniemy podziękować naszym fanom za wspaniałą frekwencję i doping, musimy jednak poruszyć kwestię związaną z użyciem pirotechniki.

Ponieważ w trakcie sobotniego meczu doszło do odpalenia rac i petard hukowych, klub otrzymał "żółtą kartkę" od Komendy Miejskiej Policji. Dostaliśmy ostatnie ostrzeżenie - jeśli takie zachowania powtórzą się w przyszłości, grozić nam będą daleko idące konsekwencje. Mecze na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostaną imprezami masowymi podwyższonego ryzyka, co będzie skutkowało zwiększeniem sił ochrony oraz wyłączeniem części trybun, całej trybuny bądź nawet całego stadionu - rozgrywaniem meczów bez udziału publiczności.

Informujemy, że powodem do podjęcia kroków skutkujących meczami bez udziału publiczności nie musi być odpalenie rac, a chociażby użycie petard hukowych. Dlatego apelujemy do kibiców o przemyślenie swojego zachowania, a także samodyscyplinę. Nie chcemy, by cały organizacyjny trud związany z inwestycjami w infrastrukturą obiektu przy ul. Milionowej czy pozwoleniem na organizację imprez masowych poszedł na marne.

Apelujemy o gorący, sportowy, kulturalny doping na każdym kolejnym meczu - liczymy, że jak zawsze będziecie naszym dwunastym zawodnikiem.

Zarząd RTS Widzew Łódź


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 17.08.2017

Trening 17.08.2017

Tabela rozgrywek

1 Lechia Tomaszów Mazowiecki 6
2 Sokół Aleksandrów Łódzki 6
3 Victoria Sulejówek 6
4 Polonia Warszawa 3
5 Legia II Warszawa 3
6 Widzew Łódź 3
7 MKS Ełk 3
Pełna tabela