Aktualności

Kolejny wychowanek Akademii podpisał kontrakt z Widzewem

Marcel Pięczek związał się dwuletnią umową z łódzkim klubem. - To dla mnie wielki powód do dumy - mówi.

18-letni środkowy pomocnik pierwsze kroki stawiał w Starcie Łódź, a potem w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Dwa lata temu trafił do Widzewa. Pod koniec rundy jesiennej wyróżnił go trener Franciszek Smuda i regularnie zaprasza na treningi z pierwszą drużyną.

W czwartek Pięczek podpisał profesjonalny kontrakt obowiązujący do czerwca 2020 roku. - Bardzo się z tego cieszę, a podpisana umowa motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Wierzę, że uda mi się przebić na stałe do pierwszej drużyny - powiedział Pięczek.

- Gratuluję Marcel i przede wszystkim życzę, by omijały cię kontuzje - stwierdził Waldemar Krajewski, szef Akademii Widzewa. - Dla nas to powód dumy, że kolejny wychowanek szkółki podpisał profesjonalny kontrakt z klubem - dodał.

Pierwszym piłkarzem Akademii, który związał się klubem był Jakub Jasiński. 16-letni napastnik został włączony do zespołu trenera Franciszka Smudy.

- Szkolenie młodzieży to jedna z dróg, którymi chcemy podążać w odbudowie klubu. Mam nadzieję, że wychowankowie coraz skuteczniej będą przebijać się nie tylko do kadry seniorów, ale także do pierwszego składu - dodał Michał Sapota, wiceprezes Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela