Aktualności

Kolejny wychowanek Akademii podpisał kontrakt z Widzewem

Marcel Pięczek związał się dwuletnią umową z łódzkim klubem. - To dla mnie wielki powód do dumy - mówi.

18-letni środkowy pomocnik pierwsze kroki stawiał w Starcie Łódź, a potem w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Dwa lata temu trafił do Widzewa. Pod koniec rundy jesiennej wyróżnił go trener Franciszek Smuda i regularnie zaprasza na treningi z pierwszą drużyną.

W czwartek Pięczek podpisał profesjonalny kontrakt obowiązujący do czerwca 2020 roku. - Bardzo się z tego cieszę, a podpisana umowa motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Wierzę, że uda mi się przebić na stałe do pierwszej drużyny - powiedział Pięczek.

- Gratuluję Marcel i przede wszystkim życzę, by omijały cię kontuzje - stwierdził Waldemar Krajewski, szef Akademii Widzewa. - Dla nas to powód dumy, że kolejny wychowanek szkółki podpisał profesjonalny kontrakt z klubem - dodał.

Pierwszym piłkarzem Akademii, który związał się klubem był Jakub Jasiński. 16-letni napastnik został włączony do zespołu trenera Franciszka Smudy.

- Szkolenie młodzieży to jedna z dróg, którymi chcemy podążać w odbudowie klubu. Mam nadzieję, że wychowankowie coraz skuteczniej będą przebijać się nie tylko do kadry seniorów, ale także do pierwszego składu - dodał Michał Sapota, wiceprezes Widzewa.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Polska - Serbia (U21) 15.10.2019

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela