Aktualności

Kolejny test przed widzewiakami - zapowiedź meczu z Victorią Sulejówek

W sobotę widzewiacy rozegrają drugi w tym roku mecz kontrolny. Tym razem łodzianie na wyjeździe zmierzą się z Victorią Sulejówek.

Dla czerwono-biało-czerwonych sobotnia potyczka z drużyną z Sulejówka będzie drugim sprawdzianem w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W miniony weekend łodzianie na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego zmierzyli się z ekipą Zjednoczonych Stryków. Widzewiacy bez trudu pokonali zespół Tomasza Muchińskiego 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mateusz Michalski, a po jednym trafieniu zanotowali Piotr Okuniewicz oraz Maciej Kazimierowicz.

Sparing ze Zjednoczonymi miał przekonać trenera Przemysława Cecherza czy gracze testowani zasługują na grę w barwach Widzewa. Wydaje się, że większość zawodników przekonała do siebie szkoleniowca RTS. W piątek kontrakty podpisali bowiem: Marcin Nowak, Dawid Kamiński oraz Paweł Broniszewski. Nową umową z klubem związał się również Sebastian Zieleniecki, którego dalsza gra w Widzewie stała pod znakiem zapytania.

Victoria to zespół, który występuje w czwartej lidze, lecz w regionie mazowieckim, więc nie miał szansy rywalizować z Widzewem w minionym sezonie. Gracze z Sulejówka w poprzednich rozgrywkach byli najlepsi w grupie południowej i o awans do trzeciej ligi rywalizowali w barażu z Huraganem Wołomin. Huragan dwukrotnie okazał się jednak lepszy od swoich rywali i po zwycięstwach 2:1 i 3:2 awansował do grupy pierwszej trzeciej ligi, w której występuje razem z Widzewem.

W tym sezonie Victoria ponownie ma aspiracje, by awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Po dziewiętnastu kolejkach zajmuje drugie miejsce z dorobkiem czterdziestu pięciu punktów. Zespół ustępuje jedynie Broni Radom, która ma na swoim koncie pięć "oczek" więcej. Co ciekawe, w sobotnim sparingu w zespole z Sulejówka zadebiutuje zawodnik, który nie tak dawno temu występował w łódzkim zespole. Mowa o Norbercie Jędrzejczyku. 26-letni obrońca był jesienią podstawowym zawodnikiem łódzkiej defensywy. Mimo to podziękowano mu za dalszą współpracę.

Wszystkich kibiców zapraszamy na transmisję wideo na żywo z tego pojedynku. Przeprowadzi ją oczywiście WidzewTV. Transmisję można obejrzeć na stronie widzew.com/transmisja-live

RTS Widzew Łódź - Victoria Sulejówek / 28 stycznia 2017 r., godz. 12:30


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Kaczkan Huragan Morąg - Widzew Łódź 16.09.2017 r.

Kaczkan Huragan Morąg - Widzew Łódź 16.09.2017 r.

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 19
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 19
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 19
4 Ursus Warszawa 17
5 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 16
6 Victoria Sulejówek 15
7 Huragan Morąg 14
Pełna tabela