Aktualności

Kolejny test przed widzewiakami - zapowiedź meczu z Victorią Sulejówek

W sobotę widzewiacy rozegrają drugi w tym roku mecz kontrolny. Tym razem łodzianie na wyjeździe zmierzą się z Victorią Sulejówek.

Dla czerwono-biało-czerwonych sobotnia potyczka z drużyną z Sulejówka będzie drugim sprawdzianem w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W miniony weekend łodzianie na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego zmierzyli się z ekipą Zjednoczonych Stryków. Widzewiacy bez trudu pokonali zespół Tomasza Muchińskiego 4:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mateusz Michalski, a po jednym trafieniu zanotowali Piotr Okuniewicz oraz Maciej Kazimierowicz.

Sparing ze Zjednoczonymi miał przekonać trenera Przemysława Cecherza czy gracze testowani zasługują na grę w barwach Widzewa. Wydaje się, że większość zawodników przekonała do siebie szkoleniowca RTS. W piątek kontrakty podpisali bowiem: Marcin Nowak, Dawid Kamiński oraz Paweł Broniszewski. Nową umową z klubem związał się również Sebastian Zieleniecki, którego dalsza gra w Widzewie stała pod znakiem zapytania.

Victoria to zespół, który występuje w czwartej lidze, lecz w regionie mazowieckim, więc nie miał szansy rywalizować z Widzewem w minionym sezonie. Gracze z Sulejówka w poprzednich rozgrywkach byli najlepsi w grupie południowej i o awans do trzeciej ligi rywalizowali w barażu z Huraganem Wołomin. Huragan dwukrotnie okazał się jednak lepszy od swoich rywali i po zwycięstwach 2:1 i 3:2 awansował do grupy pierwszej trzeciej ligi, w której występuje razem z Widzewem.

W tym sezonie Victoria ponownie ma aspiracje, by awansować do wyższej klasy rozgrywkowej. Po dziewiętnastu kolejkach zajmuje drugie miejsce z dorobkiem czterdziestu pięciu punktów. Zespół ustępuje jedynie Broni Radom, która ma na swoim koncie pięć "oczek" więcej. Co ciekawe, w sobotnim sparingu w zespole z Sulejówka zadebiutuje zawodnik, który nie tak dawno temu występował w łódzkim zespole. Mowa o Norbercie Jędrzejczyku. 26-letni obrońca był jesienią podstawowym zawodnikiem łódzkiej defensywy. Mimo to podziękowano mu za dalszą współpracę.

Wszystkich kibiców zapraszamy na transmisję wideo na żywo z tego pojedynku. Przeprowadzi ją oczywiście WidzewTV. Transmisję można obejrzeć na stronie widzew.com/transmisja-live

RTS Widzew Łódź - Victoria Sulejówek / 28 stycznia 2017 r., godz. 12:30


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela