Aktualności

Kibice Widzewa znów pobili rekord Polski w kupowaniu karnetów!

Dotychczasowy rekord 15903 jest już nieaktualny. Kibice Widzewa po raz kolejny pokazali, że nie mają sobie równych i ustanowili nowy rekord Polski w liczbie kupionych karnetów.

10 marca meczem z Victorią Sulejówek Widzew Łódź rozpocznie trzecią ligową rundę na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego. Do każdej klub przystępował z krajowym rekordem sprzedaży karnetów. Pierwszy raz nieosiągalną dla innych barierę czerwono-biało-czerwoni przekroczyli niemal dokładnie rok temu. Na początku marca 2017 roku Widzew pobił dotychczasowy rekord Polski w sprzedaży karnetów, który należał do Lecha Poznań i wynosił 15 056 abonamentów. Ostatecznie licznik łodzian zatrzymał się wówczas na 15 310, chociaż limit zakładał 15 100. Zainteresowanie było jednak tak wielkie, że plany należało lekko zmodyfikować.

Latem kibice Widzewa ponownie szturmem ruszyli do zakupu karnetów. Mecze ligowe w Sercu Łodzi okazały się być nie tylko ciekawymi widowiskami sportowymi, ale też miejscem spotkań i zacieśniania więzi towarzyskich, przyjacielskich i rodzinnych. 

Na kolejne rozgrywki klub sprzedał jeszcze więcej, bo aż 15 903 karnety. Pobił przy tym rekord jednego dnia sprzedaży (23 czerwca 2017 roku w ciągu 24 godzin sprzedano ich aż 1227). Ustanowiony 16 sierpnia rekord ważność stracił pół roku później - 2 marca 2018 roku. Tego dnia Widzew sprzedał karnet nr 15 904 na rundę wiosenną sezonu 2017/2018. Wynik ten może jednak zostać jeszcze mocno poprawiony, ponieważ zgodnie z założeniami sprzedaż karnetów potrwa do wtorku 6 marca. Dziś już mamy pewność, że tego dnia ogłosimy nowy oficjalny rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów.

- Moda na Widzew to od dawna fenomen społeczny, który trwa i będzie trwać. Kibice kolejny raz pokazali, że są z nami i dali nam minimum 15 904 dowody na to, że nasza praca i zaangażowanie mają sens. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz. Niezależnie od temperatury w Sercu Łodzi będzie gorąco! A wszyscy w klubie pracują, żeby klub wrócił do ekstraklasy - podkreśla prezes klubu Przemysław Klementowski.

Dziękujemy, że jesteście z nami! Do zobaczenia w Sercu Łodzi.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela