Aktualności

Klasyfikacja kanadyjska: bezkonkurencyjny Mateusz Michalski

Najlepszym strzelcem Widzewa w sezonie 2018/2019 okazał się Mateusz Michalski. Doświadczony skrzydłowy zanotował również najwięcej asyst w łódzkiej ekipie.

Łączny dorobek Mateusza Michalskiego w klasyfikacji kanadyjskiej wyniósł na koniec sezonu siedemnaście punktów. Na wynik ten złożyło się dziesięć bramek i siedem asyst. To zdecydowanie najlepszy wynik w zespole. Na drugim miejscu podium znalazł się Daniel Mąka (9 punktów) z czterema golami i pięcia kluczowymi podaniami. Tuż za nim uplasował się Konrad Gutowski (7), który strzelił pięć bramek i zaliczył dwie asysty.

Tyle samo goli, co "Gutek", zdobył w zakończonym już dla łodzian sezonie Dario Kristo, ale ma na koncie jedno ostatnie podanie mniej. Z kolei zakontraktowany zimą Rafał Wolsztyński potrzebował jedenastu wiosennych meczów (sześciu w podstawowym składzie), by zdobyć cztery gole i zostać czwartym najlepszym strzelcem drużyny - ex-aequo ze wspomnianym Mąką.

Łącznie widzewiacy w rozgrywkach II ligi w sezonie 2018/2019 zdobyli 48 bramek. Na dorobek ten zapracowało piętnastu strzelców. 28 goli czerwono-biało-czerwoni zanotowali na własnym stadionie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela