Aktualności

Kibice Widzewa wsparli akcję #17milionów

Koszulka Marcina Robaka z autografami całej drużyny Widzewa została sprzedana za ponad osiemset złotych na aukcji charytatywnej dla Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, wspierającej osoby dotknięte MPD.

Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) fachowo określane jest jako niepostępujące uszkodzenie ośrodka nerwowego, skutkujące trwałymi zaburzeniami rozwoju ruchu i postawy, a także zaburzeniami sensorycznymi, kognitywnymi, percepcyjnymi i komunikacyjnymi, które objawiać może się upośledzeniem połowy lub całego ciała. MPD jest trzecią (pod względem częstotliwości występowania) przyczyną długotrwałej niepełnosprawności w populacji dziecięcej, a dotkniętych nią jest już ponad 17 milionów ludzi, w tym kilkanaście tysięcy w naszym kraju.

6 października obchodzony był Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. W Polsce partnerem Światowego Dnia MPD jest Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat". Widzew Łódź nawiązał współpracę z "Kolorowym Światem", stając się aktywnym uczestnikiem koordynowanej przez nią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, która promowana była przez cały październik.

Jej widzewskim zwieńczeniem był mecz 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski z Legią Warszawa, przed którym zawodnicy obu drużyn zaprezentowali się kibicom w specjalnych koszulkach promujących akcję. Co więcej, oba zespoły przekazały Fundacji koszulki meczowe z autografami przeznaczone na aukcję charytatywną. Koszulkę Widzewa (Robak, nr 9) z podpisami wszystkich zawodników wylicytowano za 820 zł, a łącznie z koszulką ostatniego pucharowego rywala łodzian udało się zebrać kwotę 1324 złotych. Dziękujemy za udział w aukcji i okazanie wsparcia dla najbardziej potrzebujących.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wieczorny trening 13.11.2019

Wieczorny trening 13.11.2019

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 35
2 Resovia 35
3 GKS Katowice 34
4 Widzew Łódź 34
5 Olimpia Elbląg 30
6 Bytovia Bytów 28
7 Stal Rzeszów 27
Pełna tabela