Aktualności

Kibice Widzewa tradycyjnie na frekwencyjnym podium

Niedzielny mecz Widzewa z Lechem II Poznań obejrzało z trybun Serca Łodzi 4410 kibiców. Był to drugi najlepszy wynik w kraju w miniony weekend!

Trzecie spotkanie domowe po wznowieniu rozgrywek, których wstrzymanie spowodowane było wybuchem pandemii, przyciągnęło na trybuny "Serca Łodzi" 4410 widzów. Należy wspomnieć, że ograniczenia nałożone przez Polski Związek Piłki Nożnej nie utrudniły kibicom stworzenia niesamowitej atmosfery, która poniosła łodzian do drugiego zwycięstwa po ligowym restarcie.

Fani Widzewa nie tylko wsparli zespół w walce o bezcenne punkty, ale też potwierdzili, że są czołową siłą kibicowską w kraju. Zanotowali bowiem drugi najlepszy wynik, uwzględniając frekwencję na wszystkich szczeblach rozgrywek centralnych w Polsce. Tylko jedno spotkanie zanotowało wyższy wynik.

>> ZOBACZ ZDJĘCIA KIBICÓW I KULIS MECZU Z LECHEM II POZNAŃ (GALERIA) <<

Największą liczbę kibiców przyciągnął mecz rozgrywany w Warszawie pomiędzy Legią a Śląskiem Wrocław (5220). Widzew nie miał niestety szansy konkurować z tym rezultatem, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o zapełnieniu stadionu maksymalnie w 25 procentach impreza masowa w Sercu Łodzi mogła liczyć nie więcej niż 4502 osoby. Oznacza to, że kibice Widzewa zajęli 98 procent dostępnych miejsc!

Na najniższym stopniu frekwencyjnego podium plasują się kibice oglądający spotkanie Górnika Zabrze z Koroną Kielce (4173). Poza tymi trzema spotkaniami jeszcze tylko trzy inne, dwa w ekstraklasie (Cracovia - Jagiellonia i Piast - Lech Poznań) i jedno w drugiej lidze (GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała) zanotowały widownię przekraczającą tysiąc osób.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela