Aktualności

Kibice niepełnosprawni Widzewa na meczu reprezentacji Polski

Grupa niepełnosprawnych kibiców Widzewa 19 listopada wybrała się na rozgrywany na stadionie PGE Narodowym mecz Polska - Słowenia, kończący eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Pomysł zorganizowania wyjazdu niepełnosprawnych kibiców Widzewa na mecz eliminacji EURO 2020 pojawił się podczas rozgrywanego na stadionie przy al. Piłsudskiego spotkania 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Do Serca Łodzi przyjechała wówczas grupka niepełnosprawnych fanów Śląska, która szybko nawiązała porozumienie z łódzkimi kibicami i zaproponowała pomoc w organizacji wyjazdu do Warszawy na mecz Polska - Słowenia.

- Na mecz Polska - Słowenia pojechało 18 kibiców niepełnosprawnych z opiekunami, głównie z Łodzi, ale również z całego województwa. Większość z nich regularnie pojawia się na stadionie przy al. Piłsudskiego na spotkaniach Widzewa, ale w meczu z udziałem reprezentacji jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć. Były to dla nas wielkie emocje i wyjątkowe przeżycie - mówi Adam Sadowiak, klubowy asystent ds. kibiców niepełnosprawnych. Stanowisko to powołano w Widzewie w sierpniu br. w celu aktywizacji kibiców niepełnosprawnych, ich integracji z całym widzewskim środowiskiem i pomocy w walce z przeszkodami, z którymi na co dzień się zmagają.

Jak zapowiada Adam Sadowiak, to nie koniec inicjatyw organizowanych dla niepełnosprawnych fanów łódzkiego klubu. - Jeszcze w tym roku po raz pierwszy zamierzamy całą grupą wybrać się na mecz koszykarek do hali przy ul. Małachowskiego, a w przyszłym roku planowany jest zorganizowany wyjazd na mecz piłkarzy - dodaje.

Wszystkie osoby chcące wesprzeć grupę zachęcamy do kontaktu z klubowym asystentem ds. kibiców niepełnosprawnych (tel. 602 284 253, e-mail: adam.sadowiak@widzew.com).

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela