Aktualności

Karol Stanek nowym piłkarzem Widzewa

Niespełna 19-letni napastnik Karol Stanek podpisał dziś trzyletni kontrakt z łódzkim klubem.

Karol Stanek (ur. 2 października 1999 r.) w tym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w 16 meczach zdobył 14 goli. Wcześniej też był skuteczny. W sumie w 126 spotkaniach w drużynach młodzieżowych zdobył 92 bramki. Dwa lata temu wraz z Progresem Kraków zagrał w finale mistrzostw Polski juniorów młodszych z Lechem Poznań. W rewanżu strzelił gola na 2:0, ale dwumecz 5:2 wygrali rywale.

- Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać tak utalentowanego piłkarza. Chcemy wzmacniać klub także młodymi zawodnikami, którzy w najbliższej przyszłości powinni stanowić o sile zespołu - podkreśla Przemysław Klementowski, prezes klubu. - Cieszymy się, że Karol wybrał Widzew, choć interesowały się nimi kluby z ekstraklasy jak: Legia, Wisła Kraków, Jagiellonia czy Termalica. W Łodzi będzie miał doskonałe miejsce do rozwoju.

Stanek treningi zaczął już w wieku pięciu lat w podkrakowskim klubie Proszowianka. Siedem lat później przeniósł się do Hutnika Kraków, a potem do Akademii Sportu Progres. W 2014 roku jego zespól wygrał z reprezentacją U16 Malty 3:2 (jedna bramka Stanka).

Poza finałem z juniorami młodszymi, nowy zawodnik Widzewa ze starszymi kolegami z Progresu awansował do Centralnej Ligi Juniorów. W barażu z Górnikiem Łęczna wygranym 7:1 strzelił gola i zaliczył dwie asysty. Regularnie występował w kadrze wojewódzkiej.

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 27.05.2020

Trening 27.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela