Aktualności

Karol Stanek: Nie miałem problemu z przeskokiem na seniorską piłkę

Widzew Łódź pokonał Elanę Toruń 2:0, a wynik spotkania otworzył gol Karola Stanka.

Łodzianie kompletują zwycięstwa w zimowych meczach kontrolnych. W sobotę w Toruniu pokonali trzecioligową Elanę 2:0. W 31. minucie swoje pierwsze trafienie w czerwono-biało-czerwonych barwach odnotował Karol Stanek. - Mogłem się lepiej zachować, ale na pewno na spokojnie to przeanalizuję. Cieszę się z pierwszej bramki. Wygrywamy bez straty gola. Każdy zawodnik czuje się pewniej, jeśli ma w drużynie taką obronę i takich bramkarzy. Cały zespół zasuwa w obronie i dlatego kolejny mecz bez straty gola to podstawa do zadowolenia - powiedział młody napastnik.

18-latek przyznaje, że powoli zmniejszane są obciążenia podczas zajęć treningowych - tak, by piłkarze byli w jak najlepszej dyspozycji podczas pierwszego meczu rundy wiosennej. - Powoli czuje się zmniejszenie obciążenia na treningach. Osobiście wydaje mi się, że odzyskuję świeżość i buduję swoją formę szczebel po szczebelku. Do optymalnej dyspozycji jednak jeszcze trochę mi brakuje - przyznał.

Stanek zapewnia, że nie ma większego problemu z rywalizacją na poziomie seniorskim i zamierza bez kompleksów walczyć o swoje miejsce w składzie. - Nie miałem problemu z przeskokiem z juniorskiej piłki na seniorską. Zawsze ciężko pracowałem i pracuję. Na pewno zmiana otoczenia w moim przypadku też nie pozostała bez znaczenia, ale myślę, że proces aklimatyzacji mam już za sobą i zamierzam walczyć o miejsce w składzie - zapowiada młody napastnik.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela