Aktualności

Karol Czubak podpisał kontrakt z Widzewem

Kolejny nowy zawodnik podpisał umowę z Widzewem. Do łódzkiego pierwszoligowca dołączył Karol Czubak, młody napastnik, który w ostatnim sezonie II ligi należał do czołowych strzelców.

Przekonali się też o tym m.in. piłkarze Widzewa, gdy w 2. kolejce ubiegłego sezonu łodzianie przegrali 1:2 na wyjeździe z Bytovią. Wynik tego spotkania otworzył w 45. minucie właśnie Czubak. To była zapowiedź bardzo udanego sezonu tego zawodnika, który w całych rozgrywkach II ligi 2019/20 zdobył 18 bramek i zaliczył 4 asysty.

Tak udany debiut Karola Czubaka na szczeblu centralnym rozgrywek ligowych nie umknął uwadze sztabowi szkoleniowemu reprezentacji Polski do lat 20. Napastnik Bytovii został powołany przez selekcjonera Jacka Magierę i w listopadzie ubiegłego roku zagrał jako rezerwowy w dwóch meczach młodzieżowej kadry ze Szwajcarią i Norwegią.

Czubak do Bytovii przyszedł przed ostatnim sezonem z IV-ligowego Jantara Ustka. W tym klubie w jednym sezonie w klasie okręgowej strzelił 46 goli. Ten młody zawodnik do dorosłej piłkarskiej kariery startował w małym klubie Sparta Sycewice z okolic Słupska.

Teraz 20-letni napastnik będzie miał szansę zagrać na poziomie I ligi w barwach Widzewa. Z klubem z alei Piłsudskiego Karol Czubak podpisał kontrakt na 2 lata. - Czuję ogromne emocje związane z dołączeniem do Widzewa Łódź. Pamiętam swój mecz  w "Sercu Łodzi", kiedy kibice ponieśli gospodarzy do zdobywania kolejnych bramek, dali im podwójną moc. Cieszę się, że będę mógł dla nich grać. Chcę wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie i zostać ważną postacią zespołu - zapowiedział Karol Czubak, nowy snajper czerwono-biało-czerwonych.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 17.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela