Aktualności

Kapitan Widzewa zagra w turnieju Gwiazdy na Gwiazdkę

Pod koniec tego roku kalendarzowego w Łowiczu odbędzie się kolejna edycja turnieju Gwiazdy na Gwiazdkę. W kadrze jednej z pięciu drużyn wystąpi kapitan Widzewa, Adrian Budka.

XIII edycja turnieju charytatywnego "Gwiazdy na Gwiazdkę" odbędzie się 28 grudnia w Łowiczu. Tym razem w turnieju wystąpi pięć drużyn: Ryba Team, CANAL+, Polsat Sport, Raperzy i Przyjaciele oraz Oldboy GKS Bełchatów. W przeciwieństwie do poprzednich edycji, tym razem walka o zwycięstwo toczyć się będzie zgodnie z systemem meczowym "każdy z każdym". W ubiegłym roku w organizowanych na hali zawodach charytatywnych wziął udział łódzki klub pod nazwą Łączy Nas Widzew. W tym roku czerwono-biało-czerwonych reprezentować będzie kapitan RTS, Adrian Budka. Pomocnik Widzewa zagra w drużynie Ryba Team z ex-widzewiakami: Piotrem Grzelczakiem i Sławomirem Chałaśkiewiczem, a także z m.in. Maciejem Rybusem, Michałem Żewłakowem, Markiem Jóźwiakiem czy Dariuszem Dźwigałą.

Ich rywalami będą dwie drużyny telewizyjne: CANAL+ z Andrzejem Twarowskim, Krzysztofem Marciniakiem czy Bartoszem Ignacikiem w składzie, a także Polsat Sport, w którego barwach zobaczymy m.in. dobrze znanego łódzkim kibicom Marcina Zająca. Eldo, Quebonafide i Wujek Samo Zło to artyści hiphopowi, którzy wystąpią w zespole Raperzy i przyjaciele, a piłkarskim wsparciem będą dla nich były kapitan Widzewa Mateusz Centarski oraz Brazylijczyk Deleu, który swego czasu był blisko podpisania kontraktu z klubem z al. Piłsudskiego. Stawkę uzupełnią Oldboje GKS Bełchatów z m.in. Jackiem Berensztajnem i Jackiem Popkiem. Ten ostatni - jako szkoleniowiec Astorii Szczerców - niedawno rywalizował z Widzewem w rozgrywkach czwartej ligi, ale po bramce Roberta Kowalczyka jego zespół przegrał z łodzianami 0:1.

W trakcie turnieju prowadzone będą licytację klubowych koszulek reprezentantów Polski: Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Grosickiego, Macieja Rybusa, Artura Jędrzejczyka, Artura Sobiecha, Ariela Borysiuka czy Piotra Zielińskiego. Celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie Ani Nezdropy, która cierpi na dystonię uogólnioną. Ani można pomóc również przelewając środki na jej indywidualne konto: Anna Nezdropa, mBank: 39 1140 2004 0000 3102 7464 8031.

W trakcie turnieju prowadzona będzie transmisja live za pośrednictwem YouTube. Patronem medialnym rozgrywanego na Hali OSiR w Łowiczu jest oficjalna strona Widzewa - widzew.com, a także klubowa telewizja - WidzewTV.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Widzew Łódź - Elana Toruń 01.07.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 55
2 Górnik Łęczna 55
3 GKS Katowice 51
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela