Aktualności

Kamil Zieliński piłkarzem Widzewa

W czwartek Widzew Łódź pozyskał nowego zawodnika. Jest nim utalentowany, 21-letni napastnik, który w przeszłości występował między innymi w Pogoni Szczecin.

Kamil Zieliński z Widzewem Łódź podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Nasz nowy napastnik jest wychowankiem Sparty Gryfice, a w przeszłości reprezentował także barwy Pogoni Szczecin, Floty Świnoujście oraz Błękitnych Stargard Szczeciński, z którymi w zeszłym sezonie zaszedł aż do półfinału Pucharu Polski.

Na drodze do tak zaawansowanego etapu rozgrywek zawodnicy trenera Krzysztofa Kapuścińskiego pokonali m.in. w ćwierćfinale Cracovię. Błękitni ograli Pasy w obu spotkaniach po 2:0. Nowy zawodnik Widzewa zagrał wówczas 90 minut w meczu na własnym stadionie oraz 25 przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie.

Zieliński wystąpił w zeszłym sezonie jesienią w trzech spotkaniach na poziomie I ligi, jako zawodnik Floty, oraz wiosną w czternastu starciach, reprezentując zespół Błękitnych na poziomie rozgrywkowym niższym o jeden szczebel. Jego dorobek strzelecki w poprzedniej rundzie to dwie bramki - przeciwko Stali Mielec oraz Limanovii Limanowa.

- Miałem kilka ofert, ale projekt, jaki powstaje w Widzewie, najbardziej do mnie przemówił. Cieszę się, że mogę być częścią tego klubu i móc przyczynić się do odbudowy wielkiej marki, która wciąż rozponawana jest nie tylko w Polsce - powiedział przed pierwszym treningiem Zieliński.

Nowy nabytek RTS został już zgłoszony do gry. Przeszedł też pomyślnie badania, dlatego może zadebiutować w barwach Widzewa już w niedzielę, w meczu przeciwko rezerwom PGE GKS Bełchatów.


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Kadra w budowie

Kadra w budowie

Tabela rozgrywek

1 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 75
2 ŁKS Łódź 73
3 Widzew Łódź 66
4 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 62
5 Lechia Tomaszów Mazowiecki 55
6 Sokół Ostróda 54
7 Pelikan Łowicz 53
Pełna tabela