Aktualności

Kamil Wielgus: Na środku pomocy czuję się najlepiej

Pucharowy mecz z BKS Startem Brzeziny był okazją do przeglądu kadry Widzewa. Kilku młodych zawodników dostało szansę zaprezentowania swoich umiejętności w pełnym wymiarze czasowym. Wśród nich był Kamil Wielgus.
Wychowanek Widzewa zasłużył na miejsce w pierwszej jedenastce pracą na treningach i dobrym występem z KKS Koluszki. Wielgus zagrał w środku pola, za Michałem Czaplarskim. Przez całe spotkanie dzielnie walczył z zawodnikami Startu, pomimo zaledwie 17 lat oraz pewnych braków w tężyźnie fizycznej. - Jestem młodym zawodnikiem, daleko mi do postury seniorów, ale trenuję i pracuję też nad tym. Na co dzień myślę o swoim ogólnym rozwoju, także sądzę, że z czasem będzie coraz lepiej. Na środku pomocy czuję się najlepiej. Tu też mam największe doświadczenie, bo od początku byłem ustawiany przez trenerów w tym miejscu na boisku. Podczas meczu w Brzezinach miałem więcej zadań defensywnych, ale chyba nie wyglądało to najgorzej - skomentował pomocnik Widzewa.

Jak do tej pory, Puchar Polski jest oknem wystawowym dla młodych piłkarzy Widzewa. Widać po ich zaangażowaniu, że traktują rozgrywki bardzo poważnie. - Oczywiście rozgrywki pucharowe mają zupełnie inny charakter niż liga, ale nikt tu nie ma zamiaru odstawiać nogi czy odpuścić meczu. Dla nas są to bardzo ważne spotkania, koncentrujemy się na nich bardzo mocno. W poprzednim spotkaniu w Koluszkach, czy teraz w Brzezinach, mogło pokazać się kilku zawodników grających mniej. Dla nas jest to też fajna motywacja do pracy na treningach. Wygrywamy swoje mecze pucharowe. Oby ta przygoda trwała jak najdłużej - powiedział nasz rozmówca.

Wielgus był w Brzezinach najmłodszym na boisku spośród czerwono-biało-czerwonych. Dla wychowanka Widzewa możliwość występowania w barwach swojego klubu jest wielkim przeżyciem. - Jestem z Łodzi, tutaj się wychowałem. Dla mnie to wielka sprawa, że mogę grać dla Widzewa. Pierwszy raz spotykam się na boisku z takim dopingiem, cała otoczką spotkania. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, niesamowita sprawa dla każdego, kto ma ten klub w sercu - podsumował Wielgus.

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Slalomem na treningu 16.05.2018

Slalomem na treningu 16.05.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 63
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 61
3 Polonia Warszawa 53
4 Sokół Aleksandrów Łódzki 53
5 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 46
6 Kaczkan Huragan Morąg 45
7 Ursus Warszawa 44
Pełna tabela