Aktualności

Kacper Gach nowym piłkarzem Widzewa Łódź

Widzew Łódź pozyskał piątego nowego zawodnika podczas zimowego okna transferowego. Jest nim lewy obrońca Kacper Gach z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

22-letni piłkarz jest wychowankiem klubu z Bielska-Białej, w którym spędził całą swoją dotychczasową karierę. Pochodzący z Międzybrodzia Bialskiego Kacper Gach najpierw występował w zespole juniorów Podbeskidzia, z którym wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów.

W pierwszym zespole "Górali" zaczął pojawiać się na treningach jeszcze za trenera Roberta Podolińskiego, gdy Podbeskidzie grało w ekstraklasie. Oficjalnie zadebiutował w dorosłej drużynie bielszczan na koniec sezonu 2017/2018, wchodząc na boisko w końcówce meczu I ligi ze Stalą w Mielcu.

W kolejnym sezonie wiosną 2019 roku Kacper Gach wywalczył miejsce w podstawowym składzie Podbeskidzia. Wtedy rozegrał 8 meczów w pełnym wymiarze czasowym w I lidze, a w następnym sezonie zagrał w 18 spotkaniach i strzelił 1 gola. Na koniec sezonu świętował z kolegami z drużyny awans do ekstraklasy.

Jesienią ubiegłego roku, już na boiskach ekstraklasy, nowy obrońca Widzewa Łódź zaliczył 12 występów w barwach Podbeskidzia  - wszystkie w pierwszym składzie, z czego 11 w pełnym wymiarze czasowym. Teraz ponownie będzie występował na boiskach I ligi. - Jestem jeszcze młodym zawodnikiem, który nadal potrzebuje rozwoju, a najbardziej mogę się rozwijać poprzez grę. Piłka nożna jest taką dyscypliną, w której wszystko bardzo szybko się zmienia i stąd moja decyzja, że jestem teraz tutaj. Widzew był najkonkretniejszym klubem jeśli chodzi o ofertę dla mnie, a Łódź to fajne miasto - powiedział Kacper Gach tuż po podpisaniu umowy z łódzkim klubem.

Kacper Gach przeszedł do Widzewa Łódź z Podbeskidzia Bielsko-Biała na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z opcją pierwokupu.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

Tabela rozgrywek

6 Radomiak Radom 31
7 Miedź Legnica 30
8 Chrobry Głogów 26
9 Widzew Łódź 24
10 Odra Opole 24
11 Stomil Olsztyn 23
12 Puszcza Niepołomice 23
Pełna tabela