Aktualności

Już kilkaset dzieci odwiedziło w ferie Serce Łodzi

Od poniedziałku w województwie łódzkim trwają ferie zimowe, w których aktywnie uczestniczy Widzew Łódź. W pierwszym tygodniu zimowych wakacji klub odwiedziły wycieczki ze szkół podstawowych z różnych rejonów miasta.

W czwartek w Sercu Łodzi gościły grupy uczniów ze Szkół Podstawowych nr 42 oraz 204. Dzieci zwiedzały stadionowe szatnie przeznaczone dla piłkarzy oraz najwyższe piętro stadionu, gdzie mogły z bliska obejrzeć klubowe pamiątki i puchary. Wśród zwiedzających był m.in. chłopiec z Gdańska, który na czas ferii przyjechał do rodziny w Łodzi. Pojawili się też goście z Bielska-Białej, tata z synem, z których starszy przedstawiciel rodziny okazał się wieloletnim kibicem Widzewa.

Podczas piątkowego zwiedzania stadion Widzewa odwiedziła liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej 205 w Łodzi. Około sto dzieci zwiedzało pomieszczenia na stadionie oraz strefę bezpośrednio przy boisku, gdzie znajdują się m.in. boksy z ławkami dla drużyn. Podczas wizyty na murawie doszło do niespodziewanego spotkania szkolnej wycieczki z piłkarzami z Akademii, którzy chwilę wcześniej podpisali kontrakty z Widzewem.

Konrad Cieślak, Marcel SierońJakub Szlaski, Dawid Telestak i Mateusz Malec zostali dosłownie otoczeni przez uczniów z SP 205, którzy chcieli uzyskać autografy od młodych piłkarzy Widzewa. Jeden z nich został złożony na... samochodzie-zabawce. Były też wspólne zdjęcia i różne pytania dotyczące gry młodych zawodników.

Ostatnią grupą, która w piątek odwiedziła Serce Łodzi, było około 70 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 184 z osiedla Radogoszcz-Wschód.

Okres zimowych ferii to czas, w którym stadion Widzewa co roku cieszy się obrzymią popularnością i zainteresowaniem. Po weekendzie na obiekt przy alei Piłsudskiego mają zawitać kolejne wycieczki uczniów, również spoza Łodzi. Jak zawsze, na gości czekać będzie niepowtarzalny klimat i wiele pasjonujących historii przytaczanych przez opiekującego się stadionowi wycieczkami Marcina Tarocińskiego. Do zobaczenia w Sercu Łodzi!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela