Aktualności

Jest porozumienie ws. wynajmu Łodzianki

Łódzkie kluby porozumiały się z miastem ws. wynajmu boisk treningowych na Łodziance.

O efektach porozumienia poinformowano dziś na specjalnej konferencji prasowej. - Na pewno brakowało nam w mieście obiektów treningowych i cieszę się, że nadszedł dzień, w którym się pojawiły i lada moment zapełnią się trenującą młodzieżą. Podjęłam decyzję, aby koszty wynajmu zarówno Łodzianki, jak i boisk przy ul. Minerskiej były dla wszystkich klubów takie same i związane właściwie tylko z ich eksploatacją. Miasto nie będzie zarabiało na sporcie, bo największą korzyścią jest w tym przypadku zdrowie i prawidłowy rozwój młodego pokolenia - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jeśli chodzi o ceny wynajmu obu obiektów, podzielono je na trzy grupy. Zespoły młodzieżowe do lat 15. za 90 minut korzystania z boiska zapłacą 100 zł, juniorzy starsi - 160 zł, zaś grupy seniorskie - 220 zł.  W zależności od zapełnienia obiektów, będą one dostępne również np. dla firm, chcących zapewnić swoim pracownikom rekreację. Wówczas jednak obowiązywać będą komercyjne stawki wynajmu.

- Bardzo się cieszymy, że wreszcie będziemy mieli się gdzie podziać. Nie ma wielkich klubów bez odpowiedniej bazy treningowej, a nasi kibice w końcu nie muszą z zazdrością patrzeć na podobne obiekty w innych miastach. Jak wiadomo, inwestycja ta było odpowiedzią na oddolną inicjatywę całego widzewskiego środowiska, więc w jego imieniu chciałbym bardzo podziękować Pani Prezydent i władzom miasta - powiedział prezes Widzewa Przemysław Klementowski.

Oprócz drużyn Widzewa (w poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną podopieczni trenera Franciszka Smudy), z boisk na Łodziance będą korzystali także Budowlani, MKS Łodzianka oraz BBRC Łódź.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Mikołajki w SP 58

Mikołajki w SP 58

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela