Aktualności

Janusz Niedźwiedź: Zagraliśmy lepiej niż z Sandecją

Gościem poniedziałkowej audycji "Witamy w Klubie" był Janusz Niedźwiedź, trener pierwszej drużyny Widzewa. Na antenie Widzew.FM szkoleniowiec opowiadał przede wszystkim o meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Marcin Tarociński zaprosił do radiowego studia trenera Janusza Niedźwiedzia, który zaliczył bardzo dobre wejście do Fortuna 1 Ligi. Jego podopieczni wygrali pierwsze dwa spotkania - 3:0 z Sandecją Nowy Sącz i 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec. To ostatnie zwycięstwo, wobec ubiegłosezonowych problemów z punktowaniem Widzewa Łódź na wyjeździe, cieszy podwójnie. - Cieszy mnie to, że po pierwszym zwycięstwie powtórzyliśmy ten wyczyn i to jest naprawdę bardzo ważne. Tylko takie drużyny, które grają seryjnie i wygrywają seryjnie, mogą odnosić sukcesy. Graliśmy w porównaniu do pierwszego meczu lepiej, na boisku pokazaliśmy więcej jakości, choć wynik może tego nie ukazuje. Zaprezentowaliśmy zdecydowanie więcej szybkich wymian piłek, płynnej gry i dobrego wyjścia spod pressingu - powiedział szkoleniowiec.

Kolejne dobre zawody w barwach Widzewa rozegrał Dominik Kun. - Piłka nożna to nie tylko taktyka czy umiejętności techniczne. Dominik w pierwszym meczu z Sandecją przebiegł 12,5 kilometra. Jego biegowego wyniku z meczu z Zagłębiem jestem bardzo ciekaw, bo jeszcze tych danych nie oglądaliśmy - powiedział trener. - Osób zasługujących na plus za ten drugi mecz sezonu jest jednak na pewno więcej. Dla mnie kimś takim jest Marek Hanousek. Dużo osób nie zauważa takich boiskowych sytuacji, bo widzi choćby Dominika wbiegającego w wyższe sektory, ale Kun z założenia jest zawodnikiem bardziej ofensywnym od Marka w tym ustawieniu - tłumaczył Janusz Niedźwiedź. - Marek wykonuje tytaniczną pracę w obronie i doskonale czyta grę. My, jako trenerzy, zwracamy uwagę na to, jak się porusza, gdzie odwraca głowę, jak przecina kolejne linie podania i jak mądrze wykorzystuje moment doskoku do rywala - dodał szkoleniowiec.

Janusz Niedźwiedź zdradził, czego w jeszcze większym wymiarze będzie wymagał od swoich zawodników w kolejnych meczach. - Chciałbym jeszcze więcej płynności i jeszcze szybszej konstrukcji akcji. Wkrótce do gry w pełni powróci Patryk Mucha i na pewno zwiększy rywalizację w środku pola. Zanosi się na to, że będziemy mieli spory ból głowy jeśli chodzi o wybór pierwszego składu - powiedział trener.

Szkoleniowiec łódzkiego Widzewa odpowiadał także na pytania od kibiców i poruszył jeszcze kilka taktycznych wątków dotyczących ostatniego spotkania. Powtórki całej audycji będzie można wysłuchać jeszcze dziś (9 sierpnia) o 16:00, 19:00 i 21:00 na antenie Widzew.FM. Później nagranie rozmowy będzie dostępne w archiwum radia i na Spotify.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 Miedź Legnica 24
4 GKS Tychy 22
5 Sandecja Nowy Sącz 22
6 ŁKS Łódź 20
7 Arka Gdynia 20
Pełna tabela