Aktualności

Janusz Niedźwiedź: Nigdy nie będę zadowolony, jeśli nie wygrywamy

Trener pierwszej drużyny Widzewa Łódź był gościem w poniedziałkowym programie na antenie Widzew.FM, który po raz pierwszy został zarejestrowany przez klubowe kamery w odświeżonym studiu radiowo-telewizyjnym.

Łodzianie w pierwszym zimowym sparingu przegrali z trzecioligowym przeciwnikiem, chociaż spotkanie miało charakter głównie szkoleniowy i pozwoliło na przegląd kadry. - Jak mówi sama nazwa meczu, jest to gra kontrolna. To momenty, w których wszyscy zawodnicy dostają szansę na to, żebyśmy mogliśmy zobaczyć ich w akcji i ocenić, czy zrobili postęp. Wynik w meczach kontrolnych jest ważny, ale nie najważniejszy. W lidze robimy wszystko, by osiągnąć zwycięstwo, a w meczu kontrolnym sprawdzamy, zmieniamy ustawienie, oceniamy, by wiedzieć czy to, nad czym pracujemy przyda nam się w spotkaniach o punkty. Z wyniku meczu z Siarką nie jestem zadowolony, bo nigdy nie będę, jeśli nie wygramy - mówił trener Janusz Niedźwiedź w programie "Witamy w Klubie".

W trakcie programu poruszono również temat kadry na kolejne sparingi. - Młodzi zawodnicy będą dalej obserwowani w tym tygodniu. Wszyscy piłkarze są zdrowi. Drobnego urazu doznał Mateusz Michalski, który został nadepnięty w stopę. To stłuczenie, nie powinno być większych problemów. Ciągle trwają formalności związane z wizą Abdula-Aziza Tetteha. W jego przypadku nic się nie zmieniło, dalej nie ma go w Łodzi - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z Marcinem Tarocińskim.

Oprócz pytań dotyczących sparingu, transferów czy testów ewentualnych młodych zawodników, jedno dotyczyło konferencji szkoleniowej Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, w trakcie której trener łódzkiej drużyny był prelegentem. - Było około ośmiuset osób. O opinie warto zapytać trenerów. Mówiłem o ekonomii czasu w budowie zespołu i sposobach na wprowadzenie szybkich zmian w drużynie. Było to dla mnie nowe doświadczenie, a jednocześnie pomaga to w przedłużeniu licencji trenera. Ostatnio miałem okazję występować w Białymstoku przed ponad dwustoma słuchaczami, a teraz było ich cztery razy więcej. Być może kogoś zainspirowałem, byłbym z tego bardzo zadowolony - powiedział Janusz Niedźwiedź.

Cały odcinek "Witamy w Klubie" jest dostępny w tradycyjnych formach - w archiwum Widzew.FM, a także na platformie Spotify (w aplikacji lub powyżej). Po raz pierwszy program został zarejestrowany przez kamery klubowej telewizji WidzewTV, dzięki czemu odcinek jest dostępny również w formacie wideo. Zapis audycji, zrealizowanej w odświeżonym studiu klubowych mediów, dostępny jest poniżej:


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 74
2 Widzew Łódź 59
3 Arka Gdynia 58
4 Korona Kielce 55
5 Odra Opole 48
6 Chrobry Głogów 47
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela