Aktualności

Janusz Niedźwiedź: Liczę na nowe rozdanie jeśli chodzi o rywalizację w zespole

Gościem poniedziałkowego programu "Witamy w Klubie" na falach Widzew.FM był trener Janusz Niedźwiedź, który opowiadał m.in. o planie przygotowań zespołu na najbliższe dni.

Pierwsza drużyna formalnie wznowiła przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi w niedzielę wieczorem spotkaniem organizacyjnym. - Na początek wszyscy przeszliśmy testy covidowe i na szczęście u ani jednej osoby nie zostało nic wykryte, więc jest to pozytywny sygnał, że możemy w pełnym składzie po urlopie zacząć przygotowania. Później zaczęliśmy odprawę, która trwała pół godziny. Chcieliśmy, żeby zawodnicy dokładnie wiedzieli, co i jak będziemy robić, żeby później nic ich nie zaskoczyło. Oczywiście wiemy, że w tych planach później zachodzą mniejsze czy większe zmiany, ale ten główny zarys chcemy zrealizować w 100% - powiedział trener na falach Widzew.FM.

W poniedziałek zawodnicy odbywają testy i badania kontrolne, m.in. badania krwi, pomiar tkanki tłuszczowej oraz testy motoryczne, a we wtorek o 11:00 na obiekcie treningowym przy ul. Małachowskiego będzie miał miejsce pierwszy trening. – Po południu zawodnicy podzieleni na dwie grupy będą pracować w siłowni. W środę będziemy dwukrotnie pracować na boisku, w czwartek trening na boisku odbędzie się rano, po południu zaplanowana jest siłownia. W piątek czeka nas poranny trening na boisku, a w sobotę zagramy dwa sparingi: z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i z Siarką Tarnobrzeg - dodał Janusz Niedźwiedź informując jednocześnie, że otwarte dla publiczności będą treningi we wtorek (godz. 11:00) i w środę (godz. 10:00 i 15:00), a także oba sobotnie mecze kontrolne.

W poniedziałek badania i testy kontrolne z pierwszą drużyną przechodzą także zawodnicy wystawieni przed świętami na listę transferową, ale od wtorku trenować już będą z zespołem rezerw. - Chcemy im umożliwić trenowanie, aby byli jak najlepiej przygotowani. Przechodzą oni dzisiaj badania medyczne i wytrzymałościowe, ale od jutra trenować będą z drugim zespołem - powiedział szkoleniowiec łodzian.

Większą część programu stanowiły pytania od kibiców, które dotyczyły m.in. rywalizacji w zespole oraz spodziewanych w najbliższym czasie transferów. - Jest nowy rok, więc liczę na nowe rozdanie jeśli chodzi o rywalizację w zespole. Liczę, że zawodnicy, którzy w rundzie jesiennej nie byli podstawowymi zawodnikami, będą mocno walczyć. Treningów i meczów będzie wystarczająco, żeby na nowo wzniecić rywalizację i pracować, żeby wywalczyć miejsce w składzie - podkreślił Janusz Niedźwiedź.

- Transfery lubią ciszę, ale my cały czas nad nimi pracujemy, w zasadzie od pierwszego dnia, kiedy zakończyła się runda. Skupiamy się mocno, aby wszystkie punkty, które są przez nas zaplanowane, zostały dobrze zrealizowane - dodał.

Szkoleniowiec wytłumaczył również, skąd pomysł na rozgrywane w soboty dwóch sparingów. - Zrezygnowaliśmy z meczów kontrolnych rozgrywanych w środy. Chcieliśmy mieć do dyspozycji pełne mikrocykle, żeby dobrze potrenować. Jesteśmy trenerami, którzy chcą i lubią pracować, a na to potrzebny jest czas. Gdybyśmy dorzucili jeszcze sparingi w środy, to tak naprawdę zawodnicy pracowaliby mniej nad tymi rzeczami, na których nam zależy - powiedział.

Powtórek poniedziałkowego programu będzie można odsłuchać o godz. 16:00, 19:00 i 21:00. Niebawem audycja będzie dostępna w archiwum klubowego radia oraz w kanale na portalu Spotify.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 22.01.2022

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 22.01.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela