Aktualności

Jak wicelider z wiceliderem

Chociaż piłkarze Widzewa Łódź niedawno rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi, to już w pierwszych dniach zajęć sytuacja wyglądała dynamicznie jeśli chodzi o… pierwsze sparingi łodzian.

Według pierwotnego planu Widzewiacy mieli rozegrać w sobotę 15 stycznia, w ośrodku szkoleniowym w Parku 3 Maja, dwa sprawdziany - z drugoligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki i trzecioligową Siarką Tarnobrzeg. Potem jednak zmieniono koncepcję rozegrania sparingów i miał odbyć się trójmecz ze spotkaniami po 45 minut każde.

Tymczasem dosłownie w ostatnim dniu przed pierwszymi zimowymi meczami łodzian klub z Grodziska Mazowieckiego poinformował, że decyzją sztabu szkoleniowego przyjazd drugoligowców na sparingi z Widzewem i Siarką został odwołany. W efekcie dzisiaj o godzinie 13:00 drużyna Janusza Niedźwiedzia zmierzy się tylko w sparingu z zespołem z Tarnobrzega, a mecz ma być rozegrany w klasycznym czasie 90 minut.

Trenerem zespołu Siarki jest dobrze znany kibicom Widzewa Sławomir Majak, który w barwach RTS-u grał w Lidze Mistrzów oraz zdobył mistrzostwo Polski w 1997 roku. Szkoleniowiec tarnobrzeskiej drużyny może mówić o jeszcze większych kłopotach niż trener Widzewa, bo po wznowieniu zajęć 7 stycznia okazało się, że z umówionych wcześniej sparingów z tarnobrzeską drużyną zrezygnowały zespoły Wieczystej Kraków i Korony Kielce.

Siarka to obecnie wicelider czwartej grupy III ligi, w której po 18. meczach traci punkt do prowadzących w tabeli rezerw Cracovii. Sobotni sparing będzie więc sprawdzianem dwóch wiceliderów swoich lig. W zespole rywali łodzian nie tylko nazwisko trenera powinno kojarzyć się kibicom Widzewa. W przeszłości w barwach RTS-u debiutował Marcin Stefanik. Ten 34-letni pomocnik jesienią był najlepszym ligowym strzelcem Siarki, dla której zdobył 11 goli i jako jedyny wystąpił we wszystkich 18 meczach w pełnym wymiarze czasowym.

Widzewski epizod w swoim piłkarskim CV ma też obrońca Sebastian Duda, który właśnie w czerwono-biało-czerwonych barwach debiutował w ekstraklasie i tylko w nich zaliczył występy w najwyższej lidze.

Trzy lata temu, w styczniu 2019 roku, z zespołem Widzewa trenował Ołeksandr Jacenko. Napastnik z Ukrainy ostatecznie nie związał się z łódzką drużyną, a teraz jest zawodnikiem Siarki i może ponownie zagrać na boisku przy ul. Małachowskiego.

W zespole Widzewa dni poprzedzające sparing z Siarką upłynęły najpierw na badaniach wydolnościowych, a następnie na pierwszych po zimowej przerwie treningach na boisku oraz zajęciach na siłowni. W drużynie na razie nie pojawiły się nowe twarze. W piątkowym treningu wziął już udział Mateusz Michalski, a do drużyny dołączył już Fabio Nunes, który wrócił ze swojego kraju. Portugalczyk jeszcze nie trenował, bo przechodził testy wydolnościowe.

Sparing Widzew Łódź - Siarka Tarnobrzeg rozpocznie się o godzinie 13:00 na sztucznym boisku w ośrodku przy ulicy Małachowskiego. Kibice będą mogli obejrzeć mecz na żywo, ale z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, dla publiczności została wydzielona specjalna strefa przy boisku. O szczegółowych zasadach poruszania się po ośrodku szkoleniowym w Parku 3 Maja można przeczytać tutaj (KLIKNIJ).

Klub przygotował też dla kibiców transmisję meczu na żywo za pośrednictwem WidzewTV. Transmisja jest bezpłatna i ogólnodostępna, a będzie można ją obejrzeć na kanale klubowej telewizji (KLIKNIJ). Zapraszamy do oglądania i kibicowania piłkarzom Widzewa w ich pierwszym sparingu w 2022 roku.

***

Widzew Łódź - Siarka Tarnobrzeg / sobota 15 stycznia, godz. 13:00 / Transmisja telewizyjna: WidzewTV.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 22.01.2022

Widzew Łódź - Chojniczanka Chojnice 22.01.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela