Aktualności

Jak sobota, to podwójna robota

Piłkarze Widzewa mają za sobą bardzo pracowity dzień. W sobotę zaliczyli dwie długie i intensywne jednostki treningowe na boisku.

Tym razem czerwono-biało-czerwoni praktycznie cały dzień spędzili na murawie. Pracowali w tym czasie nad wykańczaniem akcji, przyswajali też konkretne rozwiązania taktyczne. W zajęciach drużynowych udział brali prawie wszyscy zawodnicy. Indywidualnie pracował tylko Daniel Mąka. Pozostali piłkarze są w pełni zdrowi i sprawni, a coraz pewniej w treningu czuje się wracający po rekonwalescencji Kornel Kordas.

- Mimo że sobotnie obciążenia uznać można za duże, to był bardzo dobry dzień. Przyjemnie pracuje się w takich okolicznościach. Mamy doskonałe warunki, w tym super boisko, więc staramy się wykorzystać je do granic możliwości - podkreśla Konrad Gutowski, który w sobotę miał wiele okazji do robienia tego, co lubi najbardziej czyli uczestniczenia w ofensywnych akcjach oskrzydlających swojej drużyny.

- Poranny trening to przede wszystkim akcenty motoryczne i finalizacja. Po południu trenowaliśmy konkretne rozwiązania taktyczne, a całość zwieńczyła krótka gra wewnętrza - szczegółowo wyjaśnia młody skrzydłowy, który na każdych zajęciach uważnie chłonie instrukcje i uwagi przekazywane przez sztab szkoleniowy.

- Po południu było sporo aspektów indywidualnych, jak i zespołowych, bo każdy ma na boisku konkretne zadania, ale musimy też funkcjonować ze zrozumieniem w poszczególnych formacjach i ustawieniach, tak żeby swoją rolę znał np. obrońca czy skrzydłowy. Jeśli piłkarze rozumieją się wzajemnie w różnych momentach i sytuacjach, gra staje się łatwiejsza - zaznacza Tomasz Włodarek, który wspólnie z Marcinem Kaczmarkiem poświęca sporo czasu na edukowanie taktyczne zawodników.

Solidny dzień pracy zakończyła odnowa biologiczna. Czasu na odpoczynek dużo nie będzie, bo w niedzielę przed południem widzewiacy wracają na boisko. Zgodnie z prognozami tego dnia podglądać ich w treningu ma mocne tureckie słońce. Zapowiada się piękny dzień w Alanyi.

SOBOTA W ALANYI NA ZDJĘCIACH (ZOBACZ GALERIĘ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela