Aktualności

Jak gra #WidzewskaMłodzież?

W minionym tygodniu młodzi Widzewiacy rozegrali w niektórych rocznikach nawet po dwa spotkania, mierząc się z rywalami z regionu i nie tylko.

Rodzynkiem wśród rywali Widzewa, który na mecz z drużyną U-19 przyjechał spoza naszego województwa, był warszawski Ursus. Podopieczni trenerów Czaplarskiego i Grzeszczakowskiego pewnie pokonali sąsiadów w ligowej tabeli 5:0 i wskoczyli na drugie miejsce Ligi Makroregionalnej U-19.

Przedstawiciele najstarszego z bloków akademii grali też w Kutnie. Rezerwy pierwszego zespołu pewnie pokonały drugą drużynę KS-u Kutno 8:0 i są o krok od awansu do IV ligi.

Trzy mecze w minionym tygodniu rozegrali widzewscy juniorzy młodsi. Zawodnicy drużyny B2 najpierw w tygodniu zmierzyli się z KS PSV Łódź i wygrali 9:1, a później pojechali do Tuszyna na mecz z miejscową Jagiellonią, w którym również zainkasowali trzy punkty. Ich starsi koledzy z drużyny B1 na wyjeździe w Aleksandrowie Łódzkim zremisowali z Sokołem 1:1.

Aż czterema spotkaniami trampkarzy z bloku C obrodziły ostatnie dni. Zawodnicy drużyny C1 ulegli PGE GKS-owi Bełchatów 1:2, czym rywale łodzian powetowali sobie niedawną porażkę z czerwono-biało-czerwonymi przy Małachowskiego. Klika dni później starsza z naszych drużyn trampkarzy wróciła na zwycięskie tory, pokonując na wyjeździe Wartę Sieradz 5:0. Drużyna rocznika C2 rozegrała natomiast dwa bardzo ciekawe spotkania - w środę pokonała MKS Zduńska Wola 3:2, a w sobotę po emocjonującej końcówce meczu zremisowała z UKS SMS Łódź 3:3.

W ostatnich dniach grały również zespoły młodzików. W I Lidze Wojewódzkiej D1 Widzewiacy wygrali dwa zeszłotygodniowe mecze. Najpierw pokonali 7:3 Lechię Tomaszów Mazowiecki, a kilka dni później pewnie zwyciężyli w starciu z SAP Andrespolią 4:0. Druga drużyna rocznika D1 zremisowała z AKS-em SMS-em Łódź w wyjazdowym meczu 1:1. W rozgrywkach znów pauzowała ekipa D2, ale zawodnicy z rocznika 2009/10 wrócą do ligowych zmagań już w najbliższy czwartek w Brójcach. W tak zwanym międzyczasie rozegrali sparing w Aleksandrowie Łódzkim i wygrali z tamtejszym Sokołem 3:2. 

Łódzka klasa okręgowa

KS II Kutno - Widzew II Łódź 0:8 (0:4)

Bramki dla Widzewa: Kmita - 2, Szlaski - 2, Fundambu - 2, Malec, Zawadzki

Skład Widzewa: Reszka - Owczarek (46′ Mamełka), Cieślak, Rudol, Pokorski - Szlaski, Telestak (61′ Zawadzki), Bartłoszewski (59′ Owczarczyk), Mąka (46′ Fundambu), Malec (65′ Gołda) - Kmita (55′ Villarreal)

Liga Makroregionalna U19 Grupa A

Widzew Łódź - KS Ursus Warszawa 5:0 (4:0)

Bramki dla Widzewa: Szcześniak, Zawadzki, Związek, Dębiński, Mikuś

Skład Widzewa: Buczkowski - Mikuś, Kaliński (55’ Służałek), Lenart, Najderek, Wieszczycki (57’Trenkner), Glicner (75’ Schmidt), Dębiński (65’ Daroch), Związek, Zawadzki (46’ Przybułek), Szcześniak

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy

Sokół Aleksandrów - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Bramka dla Widzewa: Saganiak

Skład Widzewa: Ludwikowski - Jakubowski, Kotlicki, Zając, Bellanavithanage (65’ Zielecki), Ciołak, Milczarek, Machałek (72’ Kwiatkowski), Kowasz, Saganiak, Starbała (81’ Zadka)

I liga wojewódzka B2 Junior Młodszy

KS PSV Łódź - Widzew Łódź 1:9 (0:6) 

Bramki dla Widzewa: Machałek - 3, Bazler - 2, Dybisiak - 2, Faliszewski, Blichar

Skład Widzewa: Świątnicki - Starbała (55’ Cybulski), Faliszewski, Adrianowski, Blichar (68’ Dybisiak), Milczarek (46’ Gumiński), Machałek (55’ Wiernik), Bazler, Ceremus (62’ Rosiński), Wojtasik (68’ Łukasik), Madej (68’ Kacperski)

Jagiellonia Tuszyn - Widzew Łódź 1:5

I liga wojewódzka C1 Trampkarz

PGE GKS Bełchatów - Widzew Łódź 2:1 (0:1)

KS Warta Sieradz - Widzew Łódź 0:5 

I liga wojewódzka C2 Trampkarz

Widzew Łódź - MKS Zduńska Wola 3:2 (0:2)

Widzew Łódź - UKS SMS Łódź 3:3 (2:1)

I liga wojewódzka D1 Młodzik

Widzew Łódź - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 7:3

Widzew Łódź - SAP Adrespolia 4:0

D1 Młodzik Grupa 4

AKS SMS Łódź - Widzew II Łódź 1:1


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela