Aktualności

Jacek Paszulewicz trenerem Widzewa

42-letni Jacek Paszulewicz w poniedziałek został trenerem Widzewa. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2021 roku.

Jacek Paszulewicz jako piłkarz jest wychowankiem Polonii Gdańsk. W ekstraklasie grał w Polonii Warszawa, Śląsku Wrocław, Wiśle Kraków, ŁKS-ie, Górniku Zabrze i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Rundę wiosenną sezonu 2001/2002 spędził w Widzewie, w którym rozegrał 12 spotkań (2 bramki). Z Wisłą zdobył dwa tytuły mistrza Polski i Puchar Polski. Także z Polonią świętował tytuł. W sumie w ekstraklasie rozegrał 107 meczów i zdobył 11 goli. Ma za sobą także epizod w drugiej lidze chińskiej w Chengdu Wuniu.

- Cieszę się, że jeden z największych klubów w Polsce złożył mi ofertę. To dla mnie wyróżnienie, że mogę wziąć udział w odbudowie Widzewa - powiedział trener Paszulewicz. - Mam nadzieję, że działając razem zrealizujemy cel, czyli awans do I ligi. Grałem w Widzewie tylko pół roku, ale pamiętam jak oddanych ma kibiców. Doskonale wiem, że teraz nowy stadion wypełnia się po brzegi. Wiemy o co gramy i dla kogo.

Karierę szkoleniową rozpoczął jako asystent trenera w Młodej Ekstraklasie w Lechii Gdańsk. Był też drugim trenerem we Flocie Świnoujście i Olimpii Grudziądz. W tym ostatnim klubie rozpoczął też pierwszą samodzielną pracę z zespołem. W ubiegłym roku przez dziewięć miesięcy prowadził GKS Katowice.

Asystentami Paszulewicza będą Jakub Grzeszczakowski i Michał Chmielewski, a trenerem bramkarzy pozostanie Zbigniew Małkowski.

O 17:00 odbył się pierwszy trening piłkarzy Widzewa pod okiem Jacka Paszulewicza.

W czwartek o godz. 12:00 zapraszamy dziennikarzy na konferencję prasową z nowym szkoleniowcem.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela