Aktualności

Innowacyjny projekt widzewskiego Sektora Rodzinnego

Święcicki Zdrój został sponsorem innowacyjnego projektu edukacyjnego dla najmłodszych kibiców Widzewa.

Widzew Łódź podpisał umowę sponsorską na działania związane z sektorem rodzinnym z firmą Święcicki Zdrój. Tym samym, producent wody źródlanej z Żeromina rozszerzył współpracę z klubem.  

Firma Święcicki Zdrój zaangażowała się we wdrożenie innowacyjnego w skali kraju projektu, tym samym stając się "Oficjalnym Sponsorem Sektora Rodzinnego". Jak podkreśla Paweł Święcicki, jedną z istotnych inwestycji w przyszłość jest młode pokolenie. Żeromin, w którym funkcjonuje linia produkcyjna wody, to historyczne miejsce. Tam istniał dwór rodziny Mazarakich, a woda źródlana służyła okolicznym mieszkańcom od wieków.

Pomysł na projekt edukacyjny narodził się kilka lat temu. - Pracując w Wiśle Kraków obserwowałam, jakie atrakcje kluby piłkarskie oferują swoim najmłodszym kibicom. Na tej podstawie powstał projekt oparty na metodach pedagogicznych rozwijających motorykę, psychikę, wpływających na kształtowanie postaw społecznych u dzieci i młodzieży, połączonych z kształtowaniem tożsamości z Widzewem, historią miasta, regionu, kraju -  opowiada autorka projektu Wiktoria Czarnecka, kierownik Pionu PR Widzewa.

Widzew Łódź wskazuje na ważną formę działania klubów piłkarskich, jaką jest wspieranie wychowania dzieci i młodzieży. Pojawienie się pomysłu można powiązać z metodą myślenia projektowego, która tworzy rozwiązania na podstawie potrzeb użytkowników i wpisuje się w nurt badawczy związany z nauką o kreatywności. Kluby piłkarskie powinny angażować się w rozwój dzieci i młodzieży, a te działania powinny być nakierowane na wspierania prawidłowego rozwoju młodego pokolenia.

Na polskie stadiony przychodzi bardzo dużo dzieci z rodzicami. Wartością dodaną tego, co kluby przewidują w ramach atrakcji, jest ich nieprzypadkowość. Takie założenie ma widzewski projekt, nakierowany na naukę przez zabawę, oparty na potrzebach rozwojowych dziecka i jego wieku, wspierających myślenie kreatywne. Dodatkową wartością pomysłu mają być wolontariusze, którzy zostaną odpowiednio przygotowani, aby zapewnić opiekę nad dziećmi na najwyższym poziomie. Na początkowym etapie wdrożenia projektu atrakcje przewidziane są przed domowymi meczami Widzewa. Pierwsze działania dla dzieci pojawią się w okresie jesiennym. 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela