Aktualności

Informacje organizacyjne przed meczem ze Stalą Stalowa Wola

W środę 15 lipca o 19:10 Widzew rozegra kolejny domowy mecz ligowy. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami administracyjnymi na trybunie, w ograniczonej liczbie, ponownie pojawią się kibice.

Dzięki rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dn. 12 czerwca 2020 roku na stadionach piłkarskich ponownie zasiadać mogą fani, w liczbie nieprzekraczającej 25 procent pojemności obiektu. Tak będzie w środę również na stadionie Widzewa. Przy Al. Piłsudskiego 138 pojawić będzie mogło się około 4,5 tysiąca spragnionych piłkarskich emocji kibiców.

Wszyscy uczestnicy środowego meczu ze Stalą Stalowa Wola muszą jednak pamiętać, że w kraju nadal trwa stan epidemii, a zagrożenie związane z koronawirusem nie ustało. Dlatego uczestnicząc zwłaszcza w takich wydarzeniach, jak sportowe imprezy masowe, zachować trzeba szczególną ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz wymogów reżimu sanitarnego. W związku z tym kibice, którzy pojawią się w środę w Sercu Łodzi, by obejrzeć z trybun mecz Widzewa, muszą stosować się do poniższych zasad, wynikających z obowiązującego reżimu sanitarnego oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych:

- na stadion można wejść tylko za okazaniem biletu - w wersji papierowej (samodzielny wydruk) lub elektronicznej (na urządzeniu mobilnym),

- każda osoba przed wejściem na stadion musi mieć na sobie maseczkę (ew. przyłbicę lub inne skuteczne zakrycie nosa i ust). Zakrycie twarzy zdjąć należy obowiązkowo po zajęciu swojego miejsca na trybunie i zakładać każdorazowo w przypadku przemieszczania się lub opuszczania stadionu,

- przed wejściem na stadion każdy kibic musi poddać się obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała, a także zdezynfekować dłonie udostępnionym przez klub płynem,

- w ramach kolejek do wejścia na stadion, do punktów gastronomicznych i sanitariatów należy zachować bezpieczny dystans,

- na trybunach kibice zajmować mogą tylko wskazane i specjalnie oznaczone miejsca, zgodnie z tymi zapisanymi na biletach (nie obowiązują miejscówki z karnetów). Wyjątek stanowią osoby niepełnosprawne z opiekunami, osoby, których stan zdrowia wymaga eskorty drugiej osoby, rodzicie z dziećmi do 13. roku życia oraz osoby zamieszkujące w tym samym gospodarstwie domowym,

- obowiązuje ustalona kolejność opuszczania trybun po meczu, zgodnie z którą w pierwszej kolejności każdą z trybun opuszczać mogą kibice z sektorów o najniższej numeracji, czyli kolejno, najpierw jednocześnie A1, B1, C1 i D1, następnie A2, B2, C2, D2 i tak dalej,

- należy stosować się do komunikatów bezpieczeństwa spikera zawodów oraz do wytycznych i uwag obsługi meczu, w tym stewardów i służb porządkowych,

- na stadion nie można wnosić żadnych pakunków (torby, plecaki), ani większych przedmiotów (np. parasoli), w dniu meczu nie będą funkcjonować również punkty depozytowe.

Na stadion w środę zapraszamy już od godziny 17:25. Zachęcamy, by pojawić się na trybunie wcześniej i z odpowiednim wyprzedzeniem, bezpiecznie zająć swoje miejsce.

Jak dostać się na stadion?

Dla kibiców udostępnione zostaną wszystkie wejścia na trybuny B, C, D, przy czym posiadając bilet na daną trybunę, dostać będzie się można na nią każdym prowadzącym na nią wejściem (tzn. że kibic posiadający przykładowo bilet na trybunę C wejdzie na nią każdym wejściem od nr 10 do 13 włącznie -zgodnie z załączoną mapą).

Kibice lóż biznesowych, a także fani posiadający wejściówki typu VIP, SUPER VIP lub na trybuny A5 i A8, na stadion wejdą wejściem nr 4.

Osoby niepełnosprawne na stadion dostaną się wejściami 1 lub 7 i tylko nimi opuścić mogą stadion (kontakt do DSLO, czyli klubowego asystenta ds. osób niepełnosprawnych - 602 284 253).

Przedstawiciele mediów akredytacje prasowe odebrać będą mogli w wejściu nr 6 od godziny 18:15 do godziny 19:15. Dziennikarze z akredytacjami typu PRASA/INTERNET/RADIO/TV będą mogli skorzystać z trybuny prasowej zlokalizowanej na III. piętrze trybuny A, z zastrzeżeniem, że przy jednym stoliku medialnym siedzieć może jedna osoba.

Fotoreporterzy (odbiór akredytacji jak wyżej, w wejściu nr 6) korzystać będą mogli jedynie z miejsc w dwóch pierwszych rzędach sektorów B6, D1 i C11 (na tym ostatnim w przypadku braku sprzeciwu delegata meczowego PZPN). W zależności od zgody delegata PZPN będą oni mogli przemieszczać się między tymi sektorami wzdłuż trybuny C, na wysokości wyjść na sektory i również z tych wyjść robić zdjęcia.

Informujemy jednocześnie, że obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do strefy 0 stadionu, czyli na płytę boiska i do jej najbliższego otoczenia, w tym wyjścia z tunelu i strefy szatni.

W dniu meczu czynny do godziny 22:00 będzie oficjalny sklep klubowy Widzewa zlokalizowany pod trybuną D stadionu, od strony al. Piłsudskiego.

***

Mam nadzieję, że niezależnie od obostrzeń sanitarnych, czekają nas kolejne piękne chwile w Sercu Łodzi. Zapraszamy na mecz! Bądźcie z nami w walce o ważne zwycięstwo!

Widzew Łódź – Stal Stalowa Wola / środa 15 lipca 2020 roku, godz. 19:10


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela