Aktualności

Informacje organizacyjne przed meczem ze Skrą Częstochowa

W piątek 24 września o godz. 18:00 w meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi Widzew Łódź zmierzy się ze Skrą Częstochowa. Przypominamy najważniejsze kwestie organizacyjne.

Sprzedaż biletów na mecz ze Skrą prowadzona jest online poprzez stronę widzew.com/web/bilety/strona-glowna. Dodatkowo, bilety będzie można kupić stacjonarnie w kasie nr 1, która będzie czynna w czwartek 23 września w godz. 15:00-19:00 i w dniu meczu - w piątek 24 września - od godz. 12:00.

W dniu meczu ze Skrą fani będą mogli odbierać swoje karnety w kasie nr 2 (od godz. 16:00), ale ze względu na dużą liczbę klientów nie będzie to możliwe w oficjalnym sklepie Widzewa Łódź. W piątek oficjalny sklep Widzewa Łódź będzie czynny od godz. 11:00. Przed meczem zakupy będzie można również zrobić w dodatkowym namiocie handlowym, czynnym od godz. 16:00. W jego sąsiedztwie ulokowany zostanie namiot, w którym zostanie zorganizowany wieczór autorski z Władysławem Żmudą, który ze współautorem Dariuszem Kurowskim bedzie promował swoją autobiografię "A ty będziesz piłkarzem".

Głównym punktem dnia, poza spotkaniem ligowym, będą obchody 25. rocznicy awansu do piłkarskiej Ligi Mistrzów. O godz. 16:00 mistrzowska drużyna wraz z ówczesnymi działaczami i pracownikami będzie zwiedzać Muzeum Widzewa Łódź, a o 16:30 nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy na ścianie budynku klubowego.

Zasady bezpieczeństwa związane z pandemią COVID-19

Należy pamiętać, że zagrożenie koronawirusem jest wciąż aktualne. Dlatego biorąc udział w imprezach masowych należy stosować się do zasad wynikających z obowiązującego reżimu sanitarnego i ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych:

- zgodnie z wytycznymi PZPN-u, obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez widzów (wyjątki: sprawdzenie tożsamości w punkcie kontroli dostępu do stadionu lub na żądanie stewardów, konsumpcja żywności i napojów),

- na stadion można wejść tylko za okazaniem biletu - najlepiej w wersji papierowej (samodzielny wydruk) lub opcjonalnie elektronicznej (na urządzeniu mobilnym),

- przed wejściem na stadion każdy kibic musi poddać się obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała, a także zdezynfekować dłonie udostępnionym przez Klub płynem,

- w ramach kolejek do wejścia na stadion, do punktów gastronomicznych i sanitariatów należy zachować bezpieczny dystans,

- obowiązuje ustalona kolejność opuszczania trybun po meczu, zgodnie z którą w pierwszej kolejności każdą z trybun opuszczać mogą kibice z sektorów o najniższej numeracji, czyli kolejno najpierw jednocześnie A1, B1, C1 i D1, następnie A2, B2, C2, D2 i tak dalej,

- należy stosować się do komunikatów bezpieczeństwa spikera zawodów oraz do wytycznych i uwag obsługi meczu, w tym stewardów i służb porządkowych,

- na stadion nie można wnosić żadnych pakunków (torby, plecaki), ani większych przedmiotów (np. parasoli), w dniu meczu nie będą funkcjonować również punkty depozytowe.

Weryfikacja dokumentów potwierdzających szczepienie

Każda osoba posiadająca karnet na mecze domowe Widzewa Łódź w nowym sezonie, jak również kibice, którzy zakupili bilet, mogli zaznaczyć okienko, w którym potwierdzali, czy posiadają zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19 i czy mogą je okazać.

Osoby, które zaznaczyły w systemie, że posiadają zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19 i tym samym nie są zaliczane do limitu określonego w rozporządzeniu, są zobowiązane okazać przy wejściu na stadion zaświadczenia o szczepieniu, tzw. paszport covidowy lub informację o szczepieniu z Internetowego Konta Pacjenta.

Nieokazanie dokumentu może skutkować odmową wejścia na mecz z uwagi na limit miejsc dla osób niezaszczepionych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dokumenty te nie będą zapisywane podczas weryfikacji w trakcie wejścia na imprezę masową i tym samym nie będą potem przechowywane. Jedynie dla celów bieżącej kontroli przy wejściu weryfikowana będzie autentyczność i ważność zaświadczenia.

Jak dostać się na stadion?

Dla kibiców udostępnione zostaną wszystkie wejścia na trybuny B, C i D, przy czym posiadając bilet na daną trybunę, dostać będzie się można na nią każdym prowadzącym na nią wejściem (tzn. że kibic posiadający przykładowo bilet na trybunę C wejdzie na nią każdym wejściem od nr 10 do 13 włącznie - zgodnie z załączoną mapą). Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 16:30.

Kibice z lóż biznesowych, a także fani posiadający wejściówki typu VIP i SUPER VIP, na stadion wejdą wejściem nr 4.

Osoby niepełnosprawne na stadion dostaną się wejściami 1 lub 7 i tylko nimi opuścić mogą stadion (kontakt do DSLO, czyli klubowego asystenta ds. osób niepełnosprawnych - 602 284 253).Tymi samymi wejściami (1, 7) wejdą na obiekt fani posiadający bilety na sektory od A1 do A5 (wejście nr 1) i od A8 do A12 (wejście nr 7), przy czym dla fanów z sektorów A5 i A8 przygotowane zostały dedykowane kołowrotki.

Przedstawiciele mediów akredytacje prasowe odebrać będą mogli w wejściu nr 6 od godziny 17:00 do godziny 18:15. Dziennikarze z akredytacjami typu "PRESS/RADIO/TV non rights" będą mogli skorzystać z trybuny prasowej zlokalizowanej na trzecim piętrze trybuny A (z wykorzystaniem miejsc w drugim rzędzie dla osób, które nie potrzebują w czasie meczu pulpitów).

Fotoreporterzy (odbiór akredytacji oraz obowiązkowych kamizelek FOTO jak wyżej - w wejściu nr 6) korzystać będą mogli jedynie z miejsc za ledami reklamowymi od strony trybuny C, na wysokości trybun D1, D2 i D3 oraz B4, B5 oraz B6. Dla fotoreporterów przygotowane zostanie pomocnicze pomieszczenie pracy mediów na parterze stadionu, w pobliżu wejścia nr 6.

Informujemy jednocześnie, że obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do strefy 0 stadionu, czyli na płytę boiska i do jej najbliższego otoczenia, w tym wyjścia z tunelu i strefy szatni.

Osoby niepełnosprawne oraz kobiety w zaawansowanej ciąży na stadion wchodzą bez kolejki.

Uwaga! W dniu meczu ze Skrą Częstochowa ul. Smolarka będzie zamknięta dla ruchu.

Dla jak najsprawniejszego zapełnienia stadionu zachęcamy, by na mecz przyjść możliwie najwcześniej. W celu usprawnienia kontroli warto wcześniej przygotować bilet (najlepiej wydrukowany, opcjonalnie - na urządzeniu mobilnym), dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający szczepienie (osoby, który zaznaczyły taką opcję przy zapisie/zakupie biletu).

DO ZOBACZENIA W SERCU ŁODZI!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 28.11.2021 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 41
2 Widzew Łódź 38
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 ŁKS Łódź 29
Pełna tabela