Aktualności

Informacje dla mediów przed meczem z Pelikanem Łowicz

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania mediów na meczach, których gospodarzem jest klub RTS Widzew Łódź.

Z najbliższą sobotę, 25 marca 2017 roku, RTS Widzew Łódź rozegra na własnym stadionie mecz z Pelikanem Łowicz, w ramach 20. kolejki rozgrywek pierwszej grupy trzeciej ligi. Podczas tego i kolejnych spotkań ligowych, w których Widzew wystepować będzie w charakterze gospodarza, obowiązywać będą następujące regulacje:

1. Akredytowani na mecz przedstawiciele mediów na stadion miejski przy Al. Piłsudskiego dostaną się wejściem nr 6. Za wejściem znajdować będzie się punkt wydawania akredytacji i znaczników (początek wydawania akredytacji od godziny 18:00).

2. Akredytacja prasowa nie upoważnia do rezerwacji miejsca parkingowego. Z przyczyn niezależnych Klub nie jest w stanie wygospodarować miejsc parkingowych dla przedstawicieli mediów.

3. Czerwone identyfikatory akredytacyjne upoważniają do uczestniczenia we wszystkich domowych meczach Widzewa w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017. Niebieskie identyfikatory są wejściówkami jednorazowymi - dotyczą tylko wybranego meczu, zgodnie z wnioskiem akredytacyjnym.

4. Wszyscy akredytowani przedstawiciele mediów będą mieli dostęp do pomieszczenia roboczego („Centrum Prasowe”) znajdującego w pobliżu sali konferencyjnej (od godziny 18:00 do godziny 22:00).

5. W pobliżu pomieszczenia roboczego dla mediów, w strefie wejścia nr 5, zlokalizowana jest strefa mieszana (tzw. mix-zone), przez którą przy opuszczaniu stadionu przejść będą musieli piłkarze obu zespołów, z zastrzeżeniem, że nie mają oni obowiązku udzielania wywiadu. Jedynie przedstawiciele mediów telewizyjnych posiadających prawa będą mieli możliwość przeprowadzania wywiadów w strefie „Flash-interview”, na tle ulokowanej w okolicy wejścia do tunelu ścianki sponsorskiej. Wszystkie wywiady tv/wideo, również te w strefie mieszanej, przeprowadzane muszą być na tle specjalnie przygotowanych do tego celu ścianek sponsorskich.

6. Przedstawiciele mediów z akredytacją typu FOTO proszeni są o pozostawanie w czasie meczu w specjalnie wyznaczonych dla nich sektorach za bramkami. Wejście na murawę boiska, nawet poza linią końcową, jest bezwzględnie zabronione. Uprasza się również o nieutrudnianie przedstawicielom obu drużyn wychodzenia na stadion z korytarza prowadzącego do szatni. Strefa wyjścia z tunelu musi pozostać wolna od dziennikarzy. Niezastosowanie się do powyższego może skutkować usunięciem z płyty stadionu, a także anulowaniem akredytacji.

7. Przedstawicielom mediów telewizyjnych (akredytacja typu TELEWIZJA), którzy nie wystąpili do klubu o prawo do przebywania w trakcie danego meczu w strefie brzegu boiska przysługuje dostęp typu AP.

8. Przedstawiciele mediów ubiegający się o akredytacje typu FOTO i TELEWIZJA (nieposiadający praw, ale ze zgodą do przebywania w strefie brzegu boiska) przy odbiorze znaczników uprawniających do wyjścia na płytę boiska będą zobowiązani do podpisania oświadczenia o zaniechaniu nagrywania pola gry w trakcie meczu.

9. Zgodnie z zaakceptowanym przez ubiegających się o akredytacje prasowe przedstawicieli mediów regulaminem medialnym na stadionie w dniu meczu obowiązywać będą, przypisane dla odpowiednich kategorii akredytacji, następujące strefy dostępu:

a) AP - akredytacja prasowa (dostęp do trybuny dla prasy, sali konferencyjnej i strefy mieszanej)

b) AF - akredytacja foto (dostęp do sali konferencyjnej i strefy mieszanej oraz strefy brzegu boiska)

c) ATV - akredytacja TV dla mediów posiadających prawa do rejestracji pola gry (dostęp do sali konferencyjnej
i strefy mieszanej, strefy brzegu boiska oraz korytarza do szatni)

10. Trybuna dla prasy zlokalizowana jest na trzecim piętrze stadionu. Prowadzi do niej klatka schodowa zlokalizowana przy wejściu nr 6.

11. Nieprzestrzeganie powyższych zasad i regulaminu medialnego może skutkować cofnięciem akredytacji.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela