Aktualności

III turniej Amp Futbol Ekstraklasy w weekend w Łodzi

Już w najbliższy weekend (24-25 października) na stadionie piłkarskim AZS-u przy ul. Lumumby w Łodzi odbędzie się III turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2020, oczywiście z udziałem Widzewa.

Rozgrywki Amp Futbol Ekstraklasy podzielone są na turnieje rozgrywane w poszczególnych miastach. Pierwszy z nich odbył się na początku września w Nowym Targu. Widzewiacy wywalczyli w nim pierwszy historyczny punkt w swoich ligowych zmaganiach, remisując 0:0 z Wartą Poznań. W pozostałych spotkaniach musieli uznać wyższość rywali, ale w ostatecznym rozrachunku zajęli w imprezie 4. miejsce, a najlepszym bramkarzem całego turnieju został wybrany widzewiak Mateusz Kowalczyk.

Druga odsłona rywalizacji amp-futbolistów odbyła się na początku października w Bielsku-Białej, a łodzianie zakończyli ją bez punktu. - Zakładaliśmy, że pierwszy sezon traktujemy jako naukę i tak też podchodzimy do każdego kolejnego meczu. Cieszą na pewno pochwały z innych zespołów, że jako debiutanci stawiamy duży opór faworytom - mówił wówczas Rafał Chorąży, trener Widzewa.

Teraz łodzianie staną przed szansą na poprawienie dorobku punktowego w Amp Futbol Ekstraklasie. W najbliższy weekend (24-25 października) trzeci turniej odbędzie się bowiem na stadionie piłkarskim AZS-u przy ul. Lumumby w Łodzi. W sobotę Widzew zainauguruje imprezę spotkaniem z Legią Warszawa, a później zagra z Husarią Kraków. W niedzielę czerwono-biało-czerwoni zmierzą się kolejno z Kuloodpornymi Bielsko-Biała oraz Wartą Poznań.

Niestety ze względów epidemiologicznych turniej odbędzie się bez udziału publiczności, ale wszystkie mecze transmitowane będą przez oficjalny profil Amp Futbol Polska na Facebooku, a także na stronie internetowej sport.tvp.pl i w jej aplikacji mobilnej. Zachęcamy, by w weekend chociaż na odległość wspierać czerwono-biało-czerwonych w walce o kolejne punkty!

Organizacja imprezy jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu. Partnerami rozgrywek są TVP Sport i firma Clearsound. Partner sekcji Amp Futbolu Widzewa Łódź to firma TME.eu. Partnerami łódzkiego turnieju AMP Futbol Ekstraklasy są AZS Łódź, Hotel Tobaco, firmy ET Promo, Silver Catering oraz Immergas.

Harmonogram turnieju w Łodzi

Sobota (24 października)

11:00 Widzew Łódź - Legia Warszawa

12:15 Husaria Kraków - Warta Poznań

13:30 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Legia Warszawa

15:00 Widzew Łódź - Husaria Kraków

16:15 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Warta Poznań

Niedziela (25 października)

08:30 Husaria Kraków - Legia Warszawa

09:45 Widzew Łódź - TSP Kuloodporni Bielsko-Biała

11:15 Legia Warszawa - Warta Poznań

12:30 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała - Husaria Kraków

14:00 Widzew Łódź - Warta Poznań

Zdjęcia Amp Futbol Polska


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021

Tabela rozgrywek

1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 47
2 Górnik Łęczna 44
3 ŁKS Łódź 43
4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Widzew Łódź 35
7 Arka Gdynia 35
Pełna tabela