Aktualności

III. edycja Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź w maju 2020 roku

Z uwagi na konieczność spełnienia rygorystycznych wymagań prawno-organizacyjnych trzecia odsłona widzewskiego biegu odbędzie wiosną przyszłego roku.

Organizatorzy podjęli w porozumieniu z klubem decyzję o przeniesieniu jesiennego startu III. edycji Biegu z Historią Klubu Widzew Łódź na maj 2020 roku. W związku z podjęciem wyzwania i organizacji biegu miejskiego, znacznie odbiegającego w kwestii organizacyjnej od dotychczasowej formuły biegu parkowego, pojawił się szereg dodatkowych wytycznych oraz niezbędnych do uzyskania zgód formalnych, którym nie udało się sprostać w tak krótkim czasie, na planowaną od czerwca datę 19 października 2019 roku.

Aktualny harmonogram kolejnych biegów widzewskich:

III Bieg - Bieg uliczny (edycja wiosenna - maj 2020)

IV Bieg - Bieg w parku (edycja jesienna - październik 2020)

V Bieg - Bieg w parku (edycja wiosenna - 2021)

VI Bieg - Bieg uliczny (edycja jesienna - 2021)

Zapoczątkowany w październiku 2018 roku cykl biegów z Historią Klubu Widzew Łódź to inicjatywa grupy biegowej działającej przy klubie - Razem Trenujemy Sport. Pierwszy bieg odbył się pod szyldem nawiązującym do początków Widzewa w 1910 r: „Towarzystwo Miłośników Rozwoju Fizycznego”. Druga edycja związana była z powstaniem w 1922 r. Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew Łódź jako kontynuatora TMRF. Trzecia odsłona, organizowana pod nazwą „Rokicińska 1930”, poświęcona będzie Sercu Łodzi, a na medalu zjadą się plany i nazwy ulic z tamtego okresu.

Przepraszamy za zaistniałe zmiany i bardzo dziękujemy za zainteresowanie widzewskimi biegami. Cieszymy się, że dotychczasowe biegi historyczne Widzewa spotkały się z tak dobrym przyjęciem i wierzymy, że kolejne ich edycje będą wyjątkowymi świętami całej widzewskiej społeczności. Do zobaczenia na trasie!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela