Aktualności

Historyczne Derby: Tak zaczynał w Widzewie Franciszek Smuda

W kolejnym odcinku "Historycznych Derbów" ponownie mogliśmy wrócić do lat 90. i przypomnieć sobie spotkania drużyny Franciszka Smudy z początku jego pracy w klubie oraz pamiętne zwycięstwo z Legią Warszawa z 1998 roku.

Prowadzący "Historycznych Derby" w swoim trzecim odcinku wyszli poza format przedstawienia wyłącznie rywalizacji łódzkich drużyn. Na początek kibice mogli zobaczyć fragmenty spotkania z Lechem Poznań z sezonu 1994/95, w którym w roli trenera Widzewa debiutował Franciszek Smuda. Szkoleniowiec zastąpił na stanowisku Władysława Stachurskiego, ale w premierowym spotkaniu musiał przełknąć gorycz porażki. 

Najwięcej uwagi w trakcie niedzielnego magazynu na antenie TVP3 Łódź poświęcono domowemu szlagierowi z Legią Warszawa z 1998 roku, który do historii przeszedł za sprawą pięknej bramki Piotra Szarpaka i niezwykle żywiołowego komentarza Mikołaja Madeja. W trakcie programu przedstawiono sytuację z podyktowaniem rzutu karnego na korzyć Legii po faulu Arkadiusza Onyszki na Jacku Magierze, fatalnie przestrzeloną "jedenastkę" przez Dariusza Czykiera, a w końcu bramkową akcję, w której Andrzej Kobylański wyłożył piłkę strzelcowi gola, ofiarną obronę widzewiaków w końcówce spotkania i ogromną radość po ostatnim gwizdku sędziego. 

W programie przedstawiono również archiwalne zwycięstwo nad Rakowem Częstochowa i zwycięskie derby z rundy jesiennej sezonu 1995/96, do oglądania których zachęcamy wszystkich kibiców, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Cały trzeci odcinek programu "Historyczne Derby" dostępny jest na oficjalnej stronie TVP3 Łódź. Zapraszamy do jego obejrzenia wszystkich, których zabraklo przed telewizorami w niedzielny wieczór.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela