Aktualności

Historia Widzewa w budżecie obywatelskim [PRZYPOMNIENIE]

Do środy 26 czerwca włącznie głosować można na widzewski projekt "TMRF Widzew i RTS Widzew, razem czy osobno? Odpowiedź po 110 latach (1910-2020)".

Projekt powstania wyjątkowej widzewskiej publikacji historycznej zrealizowany zostać może w ramach Budżetu Obywatelskiego "ŁÓDZKIE NA PLUS" na rok 2020 organizowanego przez Zarząd Województwa Łódzkiego. Jego pomysłodawcy, Włodzimierz i Tomasz Gawrońscy, chcą wyjaśnić i udokumentować genezę przyjęcia roku 1910, na który datuje się założenie TMRF Widzew, jako oficjalnej daty założenia Widzewa, w oparciu o rzetelną analizę i istniejące, ale trudno dostępne materiały historyczne. Powodzenie całego przedsięwzięcia leży teraz w rękach kibiców, których głosy zadecydują o dofinansowaniu zadania ze środków budżetu obywatelskiego.

Znaczenie projektu dostrzega klub, który wspiera inicjatywę i zachęca do głosowania. W ostatnich dniach zbierania głosów wypełnione karty złożyć będzie można w kasie nr 2 (docelowo w oficjalnym sklepie, po jego uruchomieniu). - Budując przyszłość tak wyjątkowego klubu, musimy dbać o jego historię. Największym kapitałem Widzewa są niesamowici kibice i sukcesy sprzed kilkudziesięciu lat. Mając nadzieję na nawiązania do tych ostatnich w przyszłości, powinniśmy pielęgnować przeszłość, zwłaszcza że za rok obchodzić będziemy 110-lecie Widzewa. To idealna okazja, żeby dostarczyć kibicom wartościowe opracowanie historyczne poświęcone założeniu i powstaniu klubu. Liczę na Wasze głosy - podkreśla Martyna Pajączek, prezes Widzewa.

Przypominamy, że odpowiednio przygotowaną kartę do głosowania na widzewski projekt (nr ELO09 z puli powiatu miasto Łódź) pobrać można tu: KARTA DO GŁOSOWANIA (LINK), a złożyć osobiście - poza wspomnianą kasą nr 2 stadionu - w punktach wyznaczonych przez Zarząd Województwa (https://bo.lodzkie.pl/gdzie-glosowac-przedstawiamy-liste-punktow/) oraz w sklepie "Fanatyk", zlokalizowanym przy stadionie.

Fot. Przedstawiciele sekcji gimnastycznej TMRF Widzew, współtworzącej klub (archiwum Widzewa)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 GKS Katowice 44
3 Górnik Łęczna 42
4 Resovia 42
5 Olimpia Elbląg 37
6 Bytovia Bytów 36
7 Stal Rzeszów 33
Pełna tabela