Aktualności

Henrich Ravas na dłużej w Widzewie

Słowacki golkiper pozostanie zawodnikiem Widzewa Łódź - Klub w porozumieniu z zawodnikiem postanowił skorzystać z możliwości przedłużenia obowiązującej do końca tego sezonu umowy o kolejny rok z opcją przedłużenia jej o dodatkowe 12 miesięcy.

24-letni bramkarz rozegrał do tej pory dziewięć spotkań w barwach drużyny z alei Piłsudskiego, czterokrotnie zachowując czyste konto. Wobec kontuzji Jakuba Wrąbla i Konrada Reszki, z marszu stał się niezwykle ważnym punktem zespołu czerwono-biało-czerwonych, a kilka spotkań wystarczyło, by Ravas zebrał świetne noty broniąc dostępu do bramki czterokrotnego mistrza Polski. Potwierdzają to regularne wyróżnienia w plebiscycie na Zawodnika Meczu organizowanym we współpracy z firmą ET Promo.

Przypomnijmy, Henrich Ravas swoją przygodę z piłką zaczynał w drużynach młodzieżowych słowackiego FK Senica. Później kontynuował swoją karierę w Anglii, gdzie najpierw był bramkarzem juniorskich drużyn Peterborough United, Boston United oraz Derby County. Z tego ostatniego klubu został w 2017 roku wypożyczony do Gainsborough Trinity (37 występów w lidze), a jesienią 2020 roku trafił do Hartlepool United (National League - 5. poziom rozgrywek), w którego barwach rozegrał 10 meczów w lidze oraz 1 w Pucharze Anglii. Latem ubiegłego roku Ravas wrócił do swojego macierzystego klubu - FK Senica. Od początku sezonu był pierwszym bramkarzem drużyny, zaliczając 24 pełne występy w rozgrywkach słowackiej Fortuna Ligi.

Teraz Słowak zdecydował się na dłużej związać swoją karierę z Łodzią - jego umowa z Widzewem będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023 z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Widzew Łódź - GKS Tychy 25.06.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela