Aktualności

PGE głównym partnerem Akademii Widzewa Łódź

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje współpracę z Akademią Widzewa Łódź. W sezonie sportowym 2020/2021 w Akademii trenować będzie ponad 160 młodych adeptów piłki nożnej.

- Współpraca z Akademią Widzewa Łódź to nie pierwsza inicjatywa PGE w obszarze rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży. PGE wspiera m.in. siatkarską drużynę młodzieżową Legionovii Legionowo oraz młodych szczypiornistów z Gwardii Opole. Rozwijanie grup młodzieżowych jest ważnym elementem umów sponsoringowych zawieranych przez PGE z takimi klubami sportowymi jak na przykład klub koszykarski PGE Spójnia Stargard oraz klub piłkarski PGE FKS Stal Mielec - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE rozpoczęła współpracę z młodzieżą klubu Widzew Łódź w styczniu 2017 roku, kiedy oficjalnie została partnerem Akademii Widzewa. Od tego czasu logo PGE było stałym elementem towarzyszącym rozgrywkom wszystkich drużyn młodzieżowych Widzewa Łódź, występujących między innymi w Centralnej Lidze Juniorów.

- Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu takich firm jak PGE Polska Grupa Energetyczna, będziemy w stanie wspólnie wychować w Akademii Widzewa kolejne pokolenia utalentowanych zawodników. Warto pamiętać, że w minionych latach, w których była już z nami PGE, doczekaliśmy się młodzieżowych reprezentantów Polski z Widzewa i kilku debiutów naszych wychowanków w pierwszej drużynie. Nie byłoby to możliwe, bez zaangażowania między innymi PGE, dlatego bardzo się cieszę, nasza współpraca będzie kontynuowana - podkreśla Martyna Pajączek, prezes zarządu Widzew Łódź.

W Akademii Widzewa trenuje ponad 160 adeptów piłki nożnej, dla których marzeniem pozostaje założenie koszulki I drużyny Widzewa i zagranie przed jedną z najlepszych publiczności piłkarskich w Polsce.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Widzew II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 22.01.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 44
2 Widzew Łódź 39
3 Korona Kielce 35
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 32
5 Sandecja Nowy Sącz 31
6 GKS Tychy 30
7 Chrobry Głogów 29
Pełna tabela