Aktualności

Gotowy stadion już w rękach miasta

W piątek miało miejsce oficjalne przekazanie przez wykonawcę budowy stadionu przy Alei Piłsudskiego 138 miastu Łódź.

Do podpisania stosownych dokumentów doszło w piątek 3 lutego w sali konferencyjnej gotowego już do użytku stadionu. Formalności, w towarzystwie mediów, dopełnili przedstawiciele wykonawcy budowy - firmy Mosty-Łódź SA i miasta Łódź. - Obiekt jest gotowy do eksploatacji. Zamawiający teraz może przekazywać go użytkownikowi w celu organizowania różnych imprez, do jakich jest przeznaczony - podkreślił Wojciech Galus, dyrektor kontraktu.

Stadion jest gotowy do użytku. Teraz przed imprezą masową trzeba złożyć standardowy wniosek o organizację imprezy masowej na 30 dni przed jej terminem. W przypadku meczu otwarcia stadionu musi to więc być 18 lutego. Nic już jednak nie brakuje. Pozostają rutynowe kontrole wymagane przed przeprowadzeniem imprezy masowej - wyjaśniła w kolei Małgorzata Belta z Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi.

W piątek stadion został przekazany miastu. Kolejny krokiem będzie oddanie go w zarząd Miejskiej Arenie Kultury i Sportu. Dopiero ta spółka będzie mogła udostępniać go użytkownikom, w tym Widzewowi Łódź.

Choć do pierwszego meczu Widzewa na nowym stadionie pozostało jeszcze półtora miesiąca, warto pamiętać, że już w następny weekend każdy będzie mógł obejrzeć stadion na własne oczy. Szczegóły znajdziecie na widzew.com.


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 26.07.2017 r.

Trening 26.07.2017 r.

Tabela rozgrywek

1 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 75
2 ŁKS Łódź 73
3 Widzew Łódź 66
4 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 62
5 Lechia Tomaszów Mazowiecki 55
6 Sokół Ostróda 54
7 Pelikan Łowicz 53
Pełna tabela