Aktualności

Górnik Konin sprawdzi formę widzewiaków

Szóstym rywalem Widzewa w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną będzie występujący w II grupie III ligi Górnik Konin.

W dotychczasowych pięciu zimowych sparingach łodzianie za każdym razem schodzili z placu gry w roli zwycięzców. Na początku okresu przygotowawczego pewnie pokonali Termy Ner Poddębice, następnie Wartę Poznań, Stomil Olsztyn, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Lecha II Poznań. W środę formę podopiecznych trenera Franciszka Smudy sprawdzi Górnik Konin.

Wiadomo, że w spotkaniu tym w czerwono-biało-czerwonych barwach nie wystąpi kontuzjowany Bartłomiej Rakowski oraz młody Jakub Jasiński, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U16. - Stać nas na to, żeby kolejne sparingi grać dwiema jedenastkami, ale w zależności od sytuacji bieżącej i wydarzeń kolejnych dni czy też naszych pomysłów lub ustaleń, plany te mogą ulegać zmianom. Wszystko jest możliwe - mówił po wtorkowych zajęciach drugi trener Widzewa Marcin Broniszewski.

Szósty zimowy sparingowy przeciwnik łodzian na co dzień występuje w II grupie III ligi, a wiosną czeka go bardzo ciężka walka o utrzymanie. Po rundzie jesiennej Górnik zajmuje bowiem w tabeli ostatnie 18. miejsce z dziesięcioma punktami na koncie. W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego rozegrali jak dotąd pięć meczów kontrolnych - przegrali 1:3 ze Zjednoczonymi Stryków, 0:1 z Wartą Poznań, 2:0 pokonali Unię Swarzędz, zremisowali 3:3 z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a w ostatni weekend wygrali 3:1 z Pelikanem Łowicz.

Spotkanie Widzewa z Górnikiem Konin zostanie rozegrane na obiekcie treningowym przy ul. Małachowskiego. Początek o godz. 16:00. Transmisję przeprowadzi WidzewTV -> https://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje

Widzew Łódź - Górnik Konin, 21.02.2018 r. (środa), godz. 16:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela