Aktualności

Górnicza szychta Widzewiaków

Przed 5. kolejką Fortuna 1 Ligi było pięć drużyn, które nie miały zwycięstwa na koncie, ale właśnie w tej serii gier cztery z nich przełamały niemoc. W tym gronie był również dzisiejszy rywal Widzewa Łódź.

Górnik Polkowice, bo o nim mowa, sprawił niespodziankę pokonując na własnym boisku 2:1 Arkę Gdynia po golach Adriana Purzyckiego i Mateusza Piątkowskiego. Dla beniaminka z Dolnego Śląska było to piąte z kolei spotkanie w roli gospodarza, ale dopiero pierwsze zakończone zdobyciem kompletu punktów.

Teraz polkowiczanie zaliczą premierowy w sezonie 2021/2022 wyjazdowy mecz o ligowe punkty. - Trochę taka indolencja strzelecka była w tych pierwszych spotkaniach. Rzeczywiście brakowało wykończenia sytuacji i to był główny powód dlaczego tak słabo punktowaliśmy. Teraz nie trzeba nas specjalnie motywować do spotkania z Widzewem. Przy sporej liczbie kibiców można się zaprezentować swojemu byłemu trenerowi - powiedział przed wyjazdem do Łodzi wspomniany Piątkowski w rozmowie dla klubowej telewizji.

Nie tylko on będzie chciał się zaprezentować Januszowi Niedźwiedziowi, który w poprzednim sezonie prowadził zespół Górnika i wywalczył z nim awans z II do I ligi. Bo większość drużyny z Polkowic to dobrzy znajomi obecnego trenera Widzewa, jak również prezesa klubu z alei Piłsudskiego. Mateusz Dróżdż przed objęciem sterów w łódzkim klubie był przecież w ostatnim czasie przewodniczącym Rady Nadzorczej Górnika Polkowice.

Jeśli do tego grona dodamy jeszcze Patryka Muchę, który sezon 2019/2020 spędził właśnie w zespole dzisiejszego rywala łodzian, to nietrudno o stwierdzenie, że sobotni mecz z Górnikiem pod pewnymi względami będzie wyjątkowy. - To był szczególny czas w Górniku i tego nie można wymazać z pamięci. Był to czas dobrze wykorzystany przez piłkarzy i przeze mnie, bo dużo się nauczyłem i było to kolejne doświadczenie. Jest więc sentyment, który jednak skończy się wraz z pierwszym gwizdkiem. Znam zawodników Górnika, więc w pewnym stopniu pomoże to w przygotowaniach do meczu, ale działa to też w drugą stronę, bo zawodnicy dobrze znają mnie, więc również będą mogli lepiej przygotować pewne rzeczy - mówił podczas przedmeczowego spotkania z mediami trener Niedźwiedź.

Dla szkoleniowca łodzian ważne było to co, działo się w tygodniu z zawodnikami, którzy doznali ostatnio urazów. - Dominik Kun i Paweł Zieliński wrócili do zajęć, więc sytuacja wygląda tak, że prawdopodobnie wrócą do soboty. Również Michał Grudniewski jest już z nami od pewnego czasu i nie odczuwa żadnych dolegliwości. Aziz Tetteh jest na razie poza grą, ale rokowania są dobre i być może wróci wcześniej niż się spodziewaliśmy - poinformował Janusz Niedźwiedź. Oprócz pomocnika z Ghany poza kadrą meczową nadal znajduje się Przemysław Kita, który trenuje indywidualnie po kontuzji z poprzedniego sezonu.

Mimo że Widzewiacy u siebie w tym sezonie zanotowali dotąd komplet zwycięstw, w dodatku bez straty gola, a rywale po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach wystąpią w roli gości, to łodzian czeka trudne zadanie w starciu z zespołem, który właśnie przełamał niemoc i pokonał Arkę Gdynia. Drużynę Górnika latem przejął Paweł Barylski. To szkoleniowiec kojarzony głównie ze Śląskiem Wrocław, gdzie był m.in. asystentem Oresta Lenczyka i Ryszarda Tarasiewicza. Co ciekawe, Barylski urodził się w Łodzi, a swoją przygodę z piłką zaczynał w… Łodziance.

Potem na lata związał się w swojej zawodowej karierze z Wrocławiem i teraz zaliczy sentymentalną podróż z Dolnego Śląska do Łodzi. Z pewnością przygotował swój zespół na mecz z Widzewem, którego będzie chciał czymś zaskoczyć. Dlatego łodzian czeka trudna piłkarska "szychta", używając górniczego języka. Oby zakończona kolejnym zwycięstwem w Sercu Łodzi.

Mecz Widzew Łódź - Górnik Polkowice rozpocznie się w sobotę 28 sierpnia o godzinie 18:00. Klub apeluje do kibiców o wcześniejsze przyjście na spotkanie w celu uniknięcia opóźnień w wejściu na stadion.

Transmisję telewizyjną ze spotkania przeprowadzi internetowa telewizja ipla.tv. Kibiców zapraszamy do oglądania na żywo studia WidzewTV przed i zaraz po spotkaniu, w którym będą mogli wysłuchać komentarzy ekspertów oraz wypowiedzi trenerów i zawodników. Fani czerwono-biało-czerwonych będą mogli też słuchać relacji na żywo w radio Widzew.FM. Będzie ona dostępna za pośrednictwem oficjalnej strony widzew.com, strony klubowej radia, na kanale WidzewTV oraz w aplikacji mobilnej Widzewa. Zapraszamy wszystkich kibiców czerwono-biało-czerwonych do słuchania i dopingowania drużyny RTS-u w jej szóstym meczu w sezonie 2021/2022.

***

Widzew Łódź - Górnik Polkowice, sobota, 28 sierpnia, godz. 18:00, transmisja radiowa: Widzew.FM, transmisja telewizyjna: Ipla.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Korona Kielce - Widzew Łódź 15.10.2021 CZ. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 Miedź Legnica 24
4 GKS Tychy 22
5 Sandecja Nowy Sącz 22
6 ŁKS Łódź 20
7 Arka Gdynia 20
Pełna tabela