Aktualności

GKS Tychy sprawdzi formę widzewiaków

Dziś o 12:00 na boisku przy ul. Małachowskiego Widzew rozegra piąty tej zimy mecz sparingowy. Rywalem zespołu trenera Radosława Mroczkowskiego będzie pierwszoligowy GKS Tychy.

W dotychczasowych czterech spotkaniach kontrolnych łodzianie zanotowali dwa zwycięstwa (3:0 z Bronią Radom i 3:1 z Polonią Warszawa) oraz dwie porażki (po 0:2 z Wisłą Płock oraz Wartą Poznań). W piątek drużyna zakończyła kilkunastodniowe zgrupowanie w Uniejowie, a zawodnicy dostali od trenera wolny weekend. Do treningów wrócili w poniedziałek. - Te dwa ostatnie dni na regenerację i odzyskanie sił po obozie były bardzo potrzebne. Sam wyjazd do Uniejowa był wartościową odskocznią i dał dodatkowy bodziec do trenowania. To był bardzo dobrze wykorzystany czas - mówił obrońca Widzewa Marcel Pięczek.

Jak zapowiadał po poprzednim sparingu z Wartą Poznań trener Radosław Mroczkowski, więcej minut na boisku w kolejnych meczach powinni już dostać zawodnicy powoli wygrywający rywalizację. - Będziemy cementować skład, układając go pod typową osiemnastkę - mówił szkoleniowiec.

Dzisiejszym rywalem łodzian będzie jedenasty po rundzie jesiennej zespół I ligi - GKS Tychy. Ze swoimi do niedawna kolegami klubowymi spotka się więc Daniel Tanżyna, który jeszcze jesienią bronił barw GKS-u i zdobył dla niego pięć goli, a w styczniu przeszedł do Widzewa. W przeszłości piłkarzem GKS-u był również Daniel Mąka. Z kolei w kadrze dzisiejszych rywali jest trzech zawodników z widzewską przeszłością: Łukasz Bogusławski, Łukasz Grzeszczyk oraz Edgar Bernhardt.

GKS Tychy rozegrał w tym roku sześć sparingów. Przegrał w nich z Odrą Opole 0:2, z Podbeskidziem 0:2, z Puszczą Niepołomice 0:1, z MKS-em Karwina 1:4, zremisował z Bruk-Betem Nieciecza 2:2 oraz uległ Ruchowi Chorzów 0:1. Cały czas trwa budowa drużyny na rundę wiosenną - w ubiegłym tygodniu kontakty z GKS-em podpisali Łukasz Sołowiej oraz Paweł Szołtys.

O wyniku sparingu będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych. Po meczu na stronie oficjalnej przeczytacie również pełną relację ze spotkania. Zapraszamy!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Pogoń Siedlce - Widzew Łódź 05.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela