Aktualności

Franciszek Smuda: Potrzeba więcej agresji, determinacji i walki

Już jutro Widzew podejmie w Sercu Łodzi Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Trener Smuda zapewnił, że zespół nie zlekceważy rywala.

Z powodów zdrowotnych Franciszek Smuda nie mógł poprowadzić drużyny we wtorkowym spotkaniu w Warszawie. Mecz ten został jednak przez niego zanalizowany. - W meczu z Ursusem mieliśmy dużo sytuacji, i to takich stuprocentowych, które trzeba wykorzystywać. Już kilka razy zdarzyło się tak, że byliśmy zespołem lepszym piłkarsko, a straciliśmy punkty. Wczoraj odbyłem z zespołem półgodzinną rozmowę i pokazałem im, kim jest Franek - powiedział szkoleniowiec. - Wydawało się, że długimi fragmentami był to mecz pod naszą kontrolą. Jak jednak się okazało, nie wystarczyły umiejętności moich zawodników, nawet ponadprzeciętne, którymi dysponuje część z nich, ale - co zaznaczam - nie wszyscy. Potrzeba więcej agresji, determinacji i walki, jaką prezentują zespoły, które przyjeżdżają do Łodzi - dodał.

Franciszek Smuda podkreślił, że porażki z Ursusem nie traktuje jako dużego wypadku przy pracy, a po prostu jak zwykły przegrany mecz. - Zostało osiem spotkań i ten zespół może awansować. Liga w tym sezonie wygląda podobnie jak w poprzednim, kiedy o awans walczył m.in. ŁKS i Drwęca, ale chciałbym, żeby teraz rozstrzygnęło się to szybciej - stwierdził.

Już jutro Widzew podejmie w Sercu Łodzi Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. - Jesienią wygraliśmy w Drwęcy bez problemu, ale nie ma mowy o lekceważeniu rywala. III liga jest nieobliczalna. Musimy pokazać walkę i determinację, mamy wspaniałych kibiców, którzy niosą zespół, więc doping powinien jeszcze bardziej napędzać zawodników do walki - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Widzew Łódź - Ingulec Petrowe 18.02.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela