Aktualności

Finały turnieju Akademii Widzewa w grze FIFA 21 już w niedzielę

Już w niedzielę 6 czerwca dojdzie do skutku wydarzenie, na które z powodu panujących jeszcze niedawno obostrzeń młodzi zawodnicy Akademii Widzewa czekali bardzo długo - finały turnieju w grę FIFA 21, do których awansowało dziesięciu zawodników z eliminacji.

Planowo turniej eliminacyjny miał zostać przeprowadzony tylko na konsoli PlayStation 4, jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem rodziców młodych piłkarzy i licznymi zapytaniami zawodników o inne platformy, postanowiono rozszerzyć koncepcję imprezy o rozgrywki za pośrednictwem komputerów osobistych oraz konsol Xbox One. W ten sposób zamiast wstępnych czterech miejsc, w finale liczba "slotów" została powiększona do dziesięciu i rozdzielona proporcjonalnie do liczby zapisanych uczestników na każdej platformie.

W przypadku konsoli Playstation 4, do wyłonienia pełnej liczby finalistów potrzebne były baraże. Do walki w eliminacjach łącznie stanęło niemal 25% wszystkich zawodników reprezentujących na co dzień Akademię Widzewa.

Tak prezentują się grupy, w których zagrają zawodnicy:

Turniej finałowy odbędzie się na stadionie Widzewa Łódź przy al. Piłsudskiego 138 i został podzielony na dwa etapy. W fazie grupowej z dwóch pięcioosobowych grup zostanie wyłonionych czterech półfinalistów, zaś w fazie pucharowej półfinaliści zagrają między sobą w systemie A1-B2 oraz B1-A2. Przed wielkim finałem zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce, a ostatnie starcie w turnieju odbędzie się w systemie "BO2", czyli popularnego dwumeczu.

Turniej finałowy otrzyma profesjonalną oprawę telewizyjną dzięki klubowej telewizji WidzewTV, a transmisja z wydarzenia będzie dostępna na profilach społecznościowych klubu, drużyny esportowej oraz Akademii. Za komentarz podczas zawodów odpowiedzialny będzie dobrze znany wszystkim fanom sekcji esportowej Hubert Jabłoński, który komentuje nasze mecze od samego początku. Pomoże mu debiutant - Eryk Stawarz, który na co dzień wspiera social media Widzew Łódź Esports w ramach wolontariatu. Dodatkowym smaczkiem będzie transmisja z etapu pucharowego… na profilu Łodzi.

W trakcie wydarzenia kibice będą mogli kibicować lub wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji turniejowych za pośrednictwem Twittera pod hasztagiem #finałyespoRTS. Najlepsze wpisy zostaną opublikowane w trakcie trwania transmisji.

Jak w każdym turnieju przewidziane są nagrody oraz puchary. Możemy zdradzić, że za zajęcie pierwszego miejsca przewidziana jest m.in. koszulka z podpisami zawodników pierwszej drużyny Widzewa. Całą ceremonię wręczenia nagród poprowadzi Marcin Tarociński, a nagrody będą wręczali Wojciech Pawłowski - koordynator programów społecznych w Akademii Widzewa oraz Alan Kosiński - Head of Esports.

Start wydarzenia oraz transmisji zaplanowany jest na godzinę 17:00 w niedzielę 6 czerwca. Zachęcamy wszystkich kibiców do śledzenia poczynań młodych zawodników Akademii podczas turnieju oraz do obserwowania Widzew Łódź Esports w mediach społecznościowych! Jesteśmy na Facebooku, na Instagramie i Twitterze! Zachęcamy do polubień i obserwowania.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela