Aktualności

Finał mundialu U-20 na pewno na Widzewie!

W poniedziałek na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca organizacji w Polsce mistrzostw świata U-20 w 2019 r. Wiadomo już, że mecz otwarcia i finał imprezy zostaną rozegrane na stadionie Widzewa.

W miniony piątek Międzynarodowa Federacja Piłkarska przyznała Polsce prawo organizacji mistrzostw świata U-20 w 2019 r. Szczegóły na temat organizacji turnieju ogłoszone zostały dziś podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez PZPN na Stadionie Narodowym. - Mistrzostwa świata U-20 zostały jak dotąd rozegrane 21 razy, z czego tylko cztery razy w Europie. Jesteśmy tym bardziej dumni, że po raz piąty w Europie odbędą się właśnie w Polsce. W imprezie wezmą udział 24 drużyny z sześciu konfederacji, odbędzie się ona na przełomie maja i czerwca, ale dokładny termin zostanie jeszcze ustalony z FIFA - powiedział Maciej Sawicki, sekretarz PZPN-u. Uczestnicy młodzieżowego mundialu zostaną rozlosowani do sześciu grup po cztery zespoły.

Podczas konferencji poinformowano, że turniej na pewno zostanie rozegrany na sześciu obiektach: w Łodzi, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Tychach i Lubinie, choć PZPN będzie dążył do tego, by, chociażby ze względów prestiżowych, docelowo miast-gospodarzy było dwanaście. Jest już pewne, że mecz otwarcia i mecz finałowy odbędą się na stadionie Widzewa w Łodzi. - Chcemy jak najbliżej tych sześciu głównych miast znaleźć kolejne sześć, by każda grupa rozgrywała swoje spotkania właśnie w dwóch położnych niedaleko od siebie miastach - poinformował Zbigniew Boniek, prezes PZPN-u.

Selekcjonerem reprezentacji Polski, która zaprezentuje się na przyszłorocznej imprezie będzie Jacek Magiera. Losowanie grup turnieju powinno odbyć się jesienią tego roku. FIFA zorganizuje też przetarg dotyczący praw telewizyjnych do imprezy.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela