Aktualności

FIFA czy PES? W wyborze pomogą zawodnicy Red Wolves!

Widzewska sekcja e-sportowa wykorzystuje do maksimum czas w trakcie przymusowego pobytu w domach. Red Wolves z przytupem wchodzą na kolejną gamingową scenę i dołączają do rozgrywek w grę PES 2020.

Pro Evolution Soccer to seria licząca sobie ponad dwadzieścia lat. Przez ten czas gra stworzona przez japońską firmę Konami rywalizuje ze swoim głównym konkurentem na rynku, czyli FIFĄ. Fani obu tytułów praktycznie od zawsze toczą dyskusję na temat tego, która gra jest lepsza.

Gracze PES-a  w dyskusji przywołują argumenty na temat większego realizmu i zręcznościowego aspektu rozgrywki, natomiast fani dzieła kanadyjskiego studia EA Sports kontrują, wspominając lepszą grafikę i bogaty wybór licencji. Kto ma rację w tym sporze? Ciężko powiedzieć, ale być może w wydaniu werdyktu przez kibiców Widzewa pomoże e-sportowa sekcja klubu, która rozpoczyna rywalizację w grze PES 2020.

Czerwone Wilki dołączają do rozgrywek EPL 2020, czyli nowej polskiej ligi zrzeszającej zespoły rywalizujące w Pro Evolution Soccer w formacie 10 na 10. Tutaj warto zaznaczyć, że gracze wcielają się w zawodników na wszystkich pozycjach poza bramkarzem sterowanym przez komputer. Debiut łodzian przypadnie na sobotę 3 kwietnia o godz. 20:00, a rywalem Wilków będzie drużyna WolvPes Esport Team. Biorąc pod uwagę nazwy zespołów, można chyba mówić o ”wilczych derbach”. 

Start w EPL to nie koniec aktywności Red Wolves, którzy wystartują również w Caelumpes League, międzynarodowej rozgrywce w Pro Evolution Soccer podzielonej na 4 dywizje. Widzewiacy wystartują od najniższej ligi, ale mamy nadzieję, że szybko będą szli w góre. 

Red Wolves w nowych rozgrywkach będą reprezentować następujący zawodnicy:
- Artur "Arts84PL" Nowak;
- Bartek "ba_rola" Rolnik;
- Bartłomiej "Trzcina96" Trzciński;
- Damian "Damis1112" Skalski;
- Dawid DawidSMS13 Zając (kapitan);
- Jakub "Jakub__Makus_PL" Zdunek;
- Łukasz "Lukaszw87" Więsyk;
- Marcin "CinekPL85" Gałęza;
- Mariusz "Gronkjer" Łoboda;
- Paweł "hugo87pl" Kochanowski;
- Paweł "pigul91_PL" Pituła;
- Przemysław "Zghermanizowany" Polaczyk;
- Radosław "radoksm" Winiarczyk;
- Sebastian "Stivi93_PL" Stawiński;
- Marcin "Brunkson" Warchoł.

Wśród nowych reprezentantów sekcji znalazło się wielu utytułowanych graczy, mających na koncie reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej oraz sukcesy w mistrzostwach polski i czołowe lokaty rankingowe. - Potencjał sceny PES zwiększa się i to widać chociażby po ostatnich inicjatywach PZPN-u, dbającego o jej rozwój. Nie zapominając o DNA naszego projektu stworzyliśmy drużynę opartą o kibiców Widzewa, którzy mają na swoim koncie niemałe osiągnięcia w grze. W tym ciężkim okresie pragniemy dostarczyć fanom kolejnych niezapomnianych wrażeń związanych z oficjalnymi występami "Czerwonych Wilków". Nasza Wataha się powiększa, a ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieliśmy - podkreślil Michał Franczyk, koordynator widzewskiego e-sportu. 

Wszystkich chętnych do zapoznania się z postępami Red Wolves w nowych rozgrywkach zachęcamy do obserwowania oficjalnej strony Wilków na Facebooku, gdzie w sobotę o godz. 20:00 przeprowadzona zostanie transmisja z pierwszego meczu w EPL.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela