Aktualności

Fernando Morientes i Zbigniew Boniek w Sercu Łodzi

We wtorek stadion Widzewa Łódź wizytowali dwaj legendarni piłkarze - triumfatorzy Pucharu Mistrzów z Realem i Juventusem. W mieście włókniarzy obaj promowali nadchodzące mistrzostwa świata piłkarzy do lat 20.

Młodzieżowy mundial w 2019 roku pierwszy raz w historii odbędzie w Polsce, a jednym z miast gospodarzy turnieju będzie Łódź. To właśnie na stadionie Widzewa przy al. Piłsudskiego 138 rozegrane zostaną między innymi: mecz otwarcia, finał i wszystkie spotkania fazy grupowej z udziałem reprezentacji Polski. Dlatego we wtorek 16 kwietnia w #SerceŁodzi, przy okazji zwołanej przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską konferencji prasowej, pojawił się puchar dla zwycięzcy mistrzostw, a wraz z nim prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek i ambasador FIFA Mistrzostw Świata U20 2019 Fernando Morientes.

Obaj w przeszłości byli znakomitymi piłkarzami, reprezentantami swoich krajów, zdobywcami wielu międzynarodowych trofeów. Teraz pomagają w promocji turnieju, który może być ważnym krokiem na drodze rozwoju przyszłych gwiazd światowej piłki. - Dotarcie do półfinału mistrzostw świata U20 było dla mnie wspaniałym przeżyciem. Warto mieć na uwadze, że piłkarze, którzy wezmą udział w tej imprezie, mogą w przyszłości stać się wielkimi piłkarzami - zaznaczył Fernando Morientes, który cierpliwie pozował do kolejnych zdjęć, podziwiając przy okazji nowoczesny obiekt przy #P138.

Zbigniew Boniek cieszył się z kolei, że kluczowe mecze turnieju odbędą się w mieście, które odcisnęło tak duże piętno na jego piłkarskiej karierze. - Jestem szczęśliwy, że na stadionie, na którym pierwsze kroki stawiałem w 1975 roku, kiedy zaczynałem grać w piłkę, odbędzie się taki turniej. Mistrzostwa Świata U-20 to fantastyczna impreza, na której grali w przeszłości znakomici piłkarze. Będzie promocją Łodzi, Polski, a przy tym wierzę, że również naszej gościnności i bezpieczeństwa - podkreślił prezes PZPN i jedna z widzewskich legend.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 GKS Katowice 44
3 Górnik Łęczna 42
4 Resovia 42
5 Olimpia Elbląg 37
6 Bytovia Bytów 36
7 Stal Rzeszów 33
Pełna tabela