Aktualności

Enkeleid Dobi: Zrobimy wszystko, by zejść z boiska z podniesioną głową

Przed derbowym starciem z ŁKS-em odbył się tradycyjny przedmeczowy briefing z udziałem trenera Widzewa Enkeleida Dobiego.

Początek nowego sezonu Fortuna 1 Ligi nie jest udany dla Widzewa, w przeciwieństwie do ŁKS-u, który po dwóch wygranych plasuje się w czubie tabeli. - ŁKS ma dwa zwycięstwa na koncie, siedem bramek strzelonych, a my na odwrót - straciliśmy siedem goli. Wszyscy jesteśmy tym zawiedzeni. Uważam, że nie zasłużyliśmy w obu tych spotkaniach na tak wysokie porażki, ale stało się. To oznaka tego, że coś u nas nie funkcjonuje tak, jak powinno. Chciałbym powiedzieć, że liczę na to, że szczęście do nas wróci, ale wiem, że samo nie wróci. Będziemy musieli zostawić na boisku nie tylko zdrowie, ale też serce, duszę i wątrobę - mówił podczas briefingu prasowego trener Enkeleid Dobi.

- Oglądaliśmy na spokojnie mecz z Chrobrym, analizowaliśmy go i powiem to, co mówiłem od razu po spotkaniu: nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Powinniśmy strzelić przynajmniej jednego gola, a może i więcej, bo mieliśmy swoje sytuacje - dodał.

Szkoleniowiec Widzewa, pytany o taktykę na środowe derby, mówił, że dla niego najważniejsze jest, aby zespół prezentował na boisku to, nad czym pracuje na treningach. - Najlepszą obroną jest atak, ale to boisko zweryfikuje przebieg meczu. Chcemy grać dobrą, solidną piłkę, ale w tym spotkaniu najważniejsze są punkty. Nie jest też tak, że przygotowujemy się tylko pod kątem meczu z ŁKS-em, bo od czterech tygodni wykonujemy określoną pracę i chcemy być w niej konsekwentni - powiedział.

Jak zapewnił trener, cały sztab przeanalizował występy poszczególnych zawodników w dwóch pierwszych spotkaniach i w związku z tym w wyjściowym składzie należy spodziewać się zmian. Konkretów jednak oczywiście nie zdradził. - O roszadach w drużynie pierwsi dowiedzą się zawodnicy. Na pewno będą zmiany w składzie, od tego jest trener, by reagować. Mamy alternatywę na każdej pozycji. Po to mamy ponad dwudziestu zawodników w kadrze, żeby móc na nich liczyć - stwierdził.

- ŁKS to dobry zespół. Ma trenera, który pracuje z nim od dłuższego czasu i widać tego efekty, bo wszyscy pamiętamy, jakie były jego wyniki na początku. Teraz drużyna umie już przekładać jego pomysły na grę i na pewno jest faworytem. Derby rządzą się jednak swoimi prawami, a mecz zaczyna się wynikiem 0:0. Zrobimy wszystko, by zejść z boiska z podniesioną głową. To w takich meczach piłkarze pokazują swój prawdziwy charakter i osobowość - podsumował.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela