Aktualności

Elana Toruń kolejnym zimowym rywalem

W siódmym meczu kontrolnym zimowego okresu przygotowawczego widzewiacy zmierzą się w Toruniu z tamtejszą Elaną.

Zaledwie trzy dni po wygranym 5:0 sparingu z Górnikiem Konin podopiecznych trenera Franciszka Smudy czeka kolejna z serii gier przygotowawczych przed rundą wiosenną. W sobotę o 12:00 łodzianie zmierzą się w Toruniu z tamtejszą Elaną. Wiadomo już, że w czerwono-biało-czerwonych barwach w spotkaniu tym nie zagrają kontuzjowani Bartłomiej Rakowski oraz Mateusz Michalski. Pierwszy powoli wraca do zdrowia po urazie stopy, drugi otrzymał zalecenie kilkudniowego odpoczynku po stłuczeniu biodra, którego nabawił się w środę. Ze zgrupowania reprezentacji Polski U16 wrócił za to nieobecny w ostatnich dniach Jakub Jasiński.

Elana Toruń to już właściwie tradycyjny przeciwnik Widzewa w przerwach między kolejnymi rundami. W ostatnim meczu obu tych zespołów, tuż przed startem rundy jesiennej tego sezonu, padł remis 2:2. Gole dla łodzian zdobywali wówczas Maciej Kazimierowicz i Michał Miller.

Elana z 37 pkt. na koncie jest obecne liderem II grupy III ligi. Podczas przerwy zimowej drużyna trenera Rafała Góraka rozegrała już 11 spotkań kontrolnych, notując w nich 7 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Warto też wspomnieć, że zespół z Torunia dokonał zimą kilku ciekawych transferów. W Elanie grać będzie m.in. znany z boisk Ekstraklasy Mateusz Stąporski.

Spotkanie w Toruniu rozpocznie się o 12:00. Transmisję przeprowadzi WidzewTV.

Elana Toruń - Widzew Łódź, 24.02.2018 r., godz. 12:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela