Aktualności

E-sportowy kwiecień: Dołącz do zabawy i kup koszulkę Red Wolves!

Red Wolves mają za soba kolejny intensywny weekend, który wypełniony był e-sportową rywalizacją. Wilki zadebiutowały w nowych rozgrywkach w grze Pro Evolution Soccer oraz zakończyły pierwszą rundę w Polskiej Lidze Wirtualnych Klubów.

W sobotę o godz. 20:00 widzewiacy zmierzyli się ze swoim pierwszym rywalem w EPL, nowej lidze w grze PES 2020. Przeciwnikiem był mocny zespół WolvPes E-sport Team, ale w ”wilczych derbach” górą byli łodzianie, remisując w pierwszym meczu 2:2, by nastepnie w rewanżu pokonać rywali 5:2.

Bardzo cieszy mnie ten debiut, bo nie ukrywam, że WolvPes od dawna jest jedynym z najmocniejszych klubów na scenie Pro Evolution Soccer. Tym bardziej, że ostatnio pozyskali wzmocnienia z sekcji Adrenaline Team, która jest jedną z czołowych drużyn w Polsce. Przed meczem wydawało się, że będziemy skazani na porażkę, ale Wilki, które wystąpiły w roli "underdoga" sprawiły sporą niespodziankę. W pierwszym meczu przegrywaliśmy już 0:2, ale udało nam się odrobić stratę, a drużyna pokazała widzewski charakter. W rewanżu oba zespoły chciały bardzo szybko zdobyć bramkę. W dalszych fragmentach to nasza drużyna wykorzystała błędy przeciwników i ostatecznie wygrała 5:2 - ocenił debiut w EPL Michał Franczyk, koordynator sekcji e-sportu w Widzewie Łódź.

Czerwone Wilki meczami w niedzielę i poniedziałek zakończyły rywalizację w pierwszej rundzie PLWK. Red Wolves ponieśli porażkę z Euphorią Esports 0:3 i wygrali z Golden Kings 1:0, po bramce Sebastiana Magrowskiego. - Od początku wiedzieliśmy, że mecz z Euphorią będzie trudny, bo przeciwnicy potrafią grać bardzo ofensywnie. Obnażyli nasze słabości, zdobywając bramki po kontratakach. Jeśli chodzi o mecz z Golden Kings to faworytem były Wilki, ale Kings wielokrotnie pokazywali, że potrafią zaskoczyć teoretycznie lepszych rywali. W poniedziałek było widać z ich strony dużą determinację, ale udało nam się dowieźć korzystny wynik do końca - podsumował Franczyk. Wilki po pierwszej rundzie zajmują 6. miejsce w tabeli Super Ligi PS4 z dorobkiem 25 punktów i stratą 4 ”oczek” do trzeciego miejsca.

Sporo działo się również w turnieju #StayHomeCup, w którym wzięło udział 20 kibiców Widzewa. Zwycięzcą niedzielnej rywalizacji został Jakub Szczurek, który zdecydowanie pokonał Damiana Sztockiego 2:0 (4:0, 6:0). To jednak nie koniec rywalizacji w domowych rozgrywkach, kierowanych do fanów czerwono-biało-czerwonych. Terminy najbliższych turniejów prezentujemy poniżej:

- #StayHomeCup Edycja PC, niedziela, 12 kwietnia (Zapisy TUTAJ);
- #StayHomeCup Edycja Xbox One, niedziela, 19 kwietnia (Zapisy TUTAJ);
- #StayHomeCup Edycja PS4, niedziela, 26 kwietnia (Zapisy TUTAJ).

Wszystkim kibicom Widzewa i entuzjastom e-sportu przypominamy o możliwości zakupu oficjalnej koszulki sekcji Red Wolves, dostępnej w oficjalnym sklepie Widzewa. Dbajcie o siebie i dołączcie do wspólnej zabawy w rozgrywkach #StayHomeCup!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela