Dziewiąte zwycięstwo rezerw Widzewa

Zespół Jakuba Grzeszczakowskiego pewnie pokonał na wyjeździe PTC Pabianice 5:0 i umocnił się na prowadzeniu tabeli łódzkiej klasy okręgowej.

Mecz pierwszej z ostatnią drużyną w tabeli rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, od ataków gości, którzy już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dogranie Łukasza Zejdlera na gola zamienił kapitan zespołu - Marcel Sieroń. Kwadrans później było już 2:0 po tym, jak podanie Filipa Mihaljevica wykorzystał Kamil Piskorski. Kolejne gole padały po przerwie, a ich autorami byli: Kamil Drążczyk, ponownie Piskorski i Maciej Malinowski, który wynik spotkania z PTC na 5:0 ustalił w 85. minucie.

Cały mecz w sobotę w Pabianicach rozegrał Jakub Mikołajczak, który wrócił już do pełni zdrowia po zabiegu, który przeszedł na początku września. Jego drużyna odniosła już dziewiąte zwycięstwo w sezonie i jako jedyna w stawce ma na koncie komplet punktów. O dwa oczka Widzew II wyprzedza Stal Głowno, a już o siedem trzeciego w tabeli Zawiszę Rzgów. Kolejny mecz ligowy łodzianie rozegrają w niedzielę 13 października - tym razem u siebie z Włókniarzem Pabianice.

PTC Pabianice - Widzew II Łódź 0:5 (0:2)

Bramki: Marcel Sieroń (5’), Kamil Piskorski - 2 (20’, 60’), Kamil Drążczyk (48’), Maciej Malinowski (85’).

Skład Widzewa II Łódź: Jakub Mikołajczak - Dorian Dytry, Kamil Piskorski, Konrad Cieślak (85’ Adrian Wędzonka), Filip Becht *5’ Damian Pokorski), Marcel Sieroń (60’ Marcel Sieroń), Łukasz Zejdler, Dawid Telestak (53’ Andrzej Rybski), Jakub Mamełka, Kamil Drążczyk (78’ Jakub Szlaski), Filip Mihaljević (82’ Wiktor Dunajski).