Aktualności

Trzecioklasistki zachwycone Sercem Łodzi

W czwartek 9 stycznia odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka po stadionie Widzewa. Inauguracyjna grupa złożona była z uczennic Zespołu Szkół Salezjańskich im. ks. Jana Bosko w Łodzi.

Czwartkowi goście, pochodzący w całości z III klasy żeńskiej szkoły podstawowej, mieli okazję zobaczyć wnętrze szatni gości oraz, wyjątkowo, z uwagi na trwającą przerwę zimową w treningach, również drużyny Widzewa Łódź, usiąść w jednej z lóż i przejść się wzdłuż murawy, na której mecze rozgrywają piłkarze pierwszego zespołu. Duże zainteresowanie wzbudził nietypowy gość trybun stadionu przy al. Piłsudskiego, czyli kot, który niewiele sobie robił z zakazu poruszania się po obiekcie.

Uczestnicy wycieczki były pełni energii i zadawali sporo pytań oprowadzającemu grupę Marcinowi Tarocińskiemu. Co ciekawe, trzecioklasistki mogły pochwalić się dużą wiedzą z zakresu piłki nożnej. - Dziewczyny są bardzo zainteresowane sportem. W szkole kładziemy duży nacisk na rozwój kultury fizycznej, a dzieci mają WF codziennie przed rozpoczęciem lekcji. Jest tego dużo więcej niż w innych szkołach, co procentuje w przyszłości. Dziewczyny lubią współpracować. Biorą udział w turniejach, podczas których cały czas się wspierają i dopingują. Podczas wycieczki, uwagę dziewczynek zwracały przede wszystkim detale, kolorystyka oraz nietypowe wyposażenie szatni oraz ciekawe urządzenia - mówiła Weronika Łubisz, wychowawczyni klasy.

- Najbardziej podobały mi się szatnie i widok całego stadionu - mówiła jedna z uczennic. Wiele z dziewczynek opowiadało też, że ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi sportsmenkami i trenować piłkę nożną lub piłkę ręczną. Po zakończeniu zwiedzania i grupa odwiedziła również oficjalny sklep Widzewa i Restaurację "W Sercu Łodzi".

Warto podkreślić, że wizyta uczennic ze Zespołu Szkół Salezjańskich była już drugą wizytą przedstawicieli tej placówki w ostatnim czasie w Sercu Łodzi. Z kolei już wiosną szkołę odwiedzą piłkarze Widzewa, którzy przeprowadzą na boisku szkolnym lekcję WF-u.

Klub, który otrzymuje cały czas kolejne zgłoszenia i zapytania dotyczące możliwości zwiedzania stadionu, planuje kontynuować cykl wycieczek w trakcie trwania tegorocznych ferii zimowych. Zainteresowanych przedstawicieli grup zorganizowanych zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem adresu mailowego marcin.tarocinski@widzew.com.

Zachęcamy do odwiedzania obiektu zlokalizowanego przy al. Piłsudskiego 138 nie tylko przy okazji meczów. Nie przypadkiem jesienią ubiegłego roku stadion Widzewa został wybrany przez mieszkańców miasta Turystyczną Ikoną Łodzi. Niepowtarzalny klimat domu Widzewa, a także setki zachwyconych gości w każdym wieku nie pozostawiają wątpliwości - wizyta w Sercu Łodzi będzie niepowtarzalnym przeżyciem dla każdego zwiedzającego. Do zobaczenia przy P138!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Poniedziałkowe zajęcia 20.01.2020

Poniedziałkowe zajęcia 20.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela