Aktualności

Dzień Akademii Widzewa w Kinie Helios

W poniedziałek widzewska młodzież wybrała się do kina. Nie była to jednak zwyczajna wizyta, a wyjątkowemu seansowi towarzyszyła specjalna oprawa.

Około stu młodych adeptów futbolu z Akademii Widzewa skorzystało w poniedziałek z zaproszenia partnera Widzewa - Kina Helios w Łodzi i obejrzało na wielkim ekranie film "O krok od pucharu: Widzew Łódź 1982/1983". Materiał ten dotyczył historycznej kampanii łodzian na arenie międzynarodowej, w ramach której czerwono-biało-czerwoni dotarli do półfinału Pucharu Europy Mistrzów Krajowych, rywalizując z takimi piłkarskimi tuzami jak Liverpool FC i Juventus Turyn.

- Dzięki temu seansowi najmłodsi będą mogli zrozumieć w jakim klubie grają. To powinno ich zmotywować do tego, żeby podźwignąć Widzew i nawiązać do tamtych czasów. Nasz klub był marką przez ponad dwadzieścia lat, a te mecze pucharowe rozsławiły go na całą Europę tak, że zaczęto się z nim liczyć - mówił jeszcze przed rozpoczęciem pokazu Andrzej Grębosz, jeden z legendarnych piłkarzy Widzewa, który reprezentował klub w pamiętnych potyczkach w sezonie 1982/1983.

Waleczny obrońca czerwono-biało-czerwonych ma nadzieję, że stawiający pierwsze kroki w Akademii Widzewa piłkarze dzięki poznaniu okoliczności, w jakich ich klub osiągnął największe sukcesy, będą w stanie podejść poważnie do swojej kariery. Tylko wtedy będą mieli szansę wycisnąć z niej maksimum, podobnie jak robili to przed laty kolejni znakomici piłkarze Wielkiego Widzewa.

- Bardzo dużo młodzieży niby uprawia sport, ale nie angażuje się w niego całkowicie. Może ten film uzmysłowi młodym widzewiakom, że już w najmłodszym wieku trzeba podchodzić do gry, treningów i pracy w pełni profesjonalnie. Liczę, że dzięki temu będzie szansa, że doczekam debiutu któregoś z nich ekstraklasie - zaznaczył w rozmowie z WidzewTV Grębosz, który był gościem honorowym spotkania w kinie.

GALERIA Z WIZYTY W KINIE HELIOS (ZOBACZ)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020 cz. II

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 03.06.2020 cz. II

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 GKS Katowice 44
3 Górnik Łęczna 42
4 Resovia 42
5 Olimpia Elbląg 37
6 Bytovia Bytów 36
7 Stal Rzeszów 33
Pełna tabela