Działo się we wrześniu: przerwana seria, nowy sklep i powrót legendy

We wrześniu 2017 r. przerwana została seria meczów Widzewa bez porażki pod wodzą trenera Smudy. Na al. Piłsudskiego w nowej roli wrócił za to Tomasz Łapiński.

Ligowy wrzesień rozpoczął się dla widzewiaków od mocnego uderzenia w postaci meczu z rezerwami Legii Warszawa. Po bardzo dobrym spotkaniu podopieczni trenera Franciszka Smudy wygrali z legionistami 2:1. Bramki dla Widzewa zdobyli Mateusz Michalski oraz Adam Radwański. Transmisję z tego spotkania przeprowadzoną przez WidzewTV obejrzało wówczas rekordowe 3400 osób.

Na początku września treningi z łódzkim klubem rozpoczął Daniel Gołębiewski - napastnik, który w czasach pracy Franciszka Smudy z reprezentacją Polski ocierał się o kadrę biało-czerwonych. Po kilku treningach z drużyną Gołębiewski przekonał do siebie sztab szkoleniowy i podpisał roczną umowę.

Zanim doszło jednak do uzupełnienia kadry, łodzianie rozegrali domowy mecz ze spadkowiczem z II ligi - Olimpią Zambrów. Kiedy wydawało się, że zakończy się on bezbramkowym rezultatem, z doskonałej strony pokazał się Kacper Falon (wszedł na boisko w 83. minucie), który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i w doliczonym czasie gry strzelił decydującego o zwycięstwie gola.

Kilka dni po spotkaniu z Olimpią kontakty z Widzewem przedłużyli Patryk Wolański i Sebastian Zieleniecki, a prezes Przemysław Klementowski podpisał z prezesem Włókniarza Zelów i burmistrzem Zelowa list intencyjny w sprawie współpracy w promocji piłki nożnej. We wrześniu rozpoczęło się także głosowanie w łódzkim Budżecie Obywatelskim, w którym jednym z projektów była budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej.

W 8. kolejce rozgrywek ligowych przerwana została seria meczów Widzewa bez porażki pod wodzą Franciszka Smudy. Po sześciu kolejnych zwycięstwach łodzianie zremisowali 1:1 z Kaczkanem Huraganem Morąg (bramkę dla czerwono-biało-czerwonych zdobył Daniel Świderski), ale porażka Lechii Tomaszów Mazowiecki z Pelikanem Łowicz 1:4 sprawiła, że widzewiacy wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. 19 września w 2. rundzie okręgowego Pucharu Polski Widzew wygrał na wyjeździe ze Stalą Głowno 4:0. Po dwie bramki zdobyli Daniel Gołębiewski i Michał Miller.

W 9. kolejce I grupy III ligi łodzianie mierzyli się u siebie z Ursusem Warszawa. Pomimo licznych sytuacji i dużej przewagi gospodarzy, spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla Widzewa zdobył już w 5. minucie Radosław Sylwestrzak, a w 68. minucie niefortunna interwencja Marcina Pigiela we własnym polu karnym zakończyła się bramką samobójczą. Pewnym pocieszeniem dla kibiców mogło być jednak z pewnością uruchomienie profesjonalnego sklepu klubowego Widzewa, które nastąpiło w dniu meczu z Ursusem, a także oficjalny powrót na al. Piłsudskiego Tomasza Łapińskiego, który został zatrudniony jako doradca zarządu ds. sportowych.